Jaromír Nohavica, bývalý donašeč StB a Putinem čerstvě oceněný zpěvák, se dočkal mohutné kritiky po tom, co nadšeně přijal medaili od ruského prezidenta, mimochodem bývalého agenta KGB. Ne všichni však Nohavicu kritizují. Dočkal se i nadšených gratulací. Tou první bylo vyznání mluvčího prezidenta Jiřího Ovčáčka. Tomio Okamura včera zveřejnil delší prohlášení, ze kterého vyplývá překvapivý fakt, že komu se nelíbí medaile pro Nohavicu, ten v podstatě připravuje Českou republiku na válku s Ruskem. Zajímavé uvažování.

„Jarek Nohavica nejen v této době plné nenávisti a ideologického kádrování šíří svým umem skutečnou lidskou radost. Teď bude urážen a popliván těmi, kteří jsou dědici ducha druhé republiky a padesátých let. Nejsme jako oni a proto gratulujeme!“ napsal Ovčáček na Twitter.

A nyní, když Nohavica medaili skutečně převzal, se s pochvalou přidal i Tomio Okamura. „Puškin byl velký básník a Jarek Nohavica je velký básník. Ocenit současného velkého básníka medailí minulého velkého básníka je správné. Gratuluji Jarkovi Nohavicovi. Všechny, kteří v této souvislosti přihřívají protiruské nálady, si dovolím otevřeně upozornit na jejich hloupost a zlobu. Pomáháte připravovat válku. Protiruská kampaň není nic jiného než psychologická příprava obyvatel na nutnost konfliktu s Ruskem,“ varuje Okamura.

Ale rozhodně prý není proruský. „To nebude hokejový zápas, to bude česká národní katastrofa. Naše Hnutí SPD není proruské, ani proamerické, ani pročínské a ani probruselské. Jsme vlastenecké hnutí a hájíme naše české zájmy. Prosazujeme jednání a spolupráci, nikoliv konfrontaci za každou cenu. Proto jsme pro korektní vztahy se zeměmi světa včetně Ruska. Včetně vzájemného uznání skvělých básníků. A jsem také rád, že máme s Jarkem Nohavicou podobné názory na aktuální palčivé problémy. Přeji Jarkovi ať se daří,“ uzavřel Tomio Okamura na Facebooku.

Ten Tomio Okamura, o kterém jeho bratr říká, že slouží Rusku a chce ČR vrátit zpět do sféry vlivu této mocnosti. „Tomio roste do role arcilotra, který zčásti vědomě, zčásti jako loutka slouží zájmu Putinovy vlády v Moskvě na oslabení a rozložení Evropské unie a návratu střední Evropy do ruské sféry vlivu,“ řekl před časem Hayato Okamura.

 

Revue Forum Banner
Štěpán Malát
Štěpán Malát
Další články autora