Nová kniha Dana Hrubého Pražské mordy v mnohém navazuje na populární cyklus Pražské příběhy. Popisuje více než padesát skutečných kriminálních případů z posledních let monarchie. Své vyprávění přitom situuje do konkrétních ulic a domů, takže se čtenář může vypravit v jeho stopách.
Nejde jen o hrdelní zločiny, které otřásly hlavním městem království. Některé příběhy svědčí o důvtipu lumpů, kteří – nedá se nic dělat – vzbuzují s odstupem let i trochu sympatií. To když žižkovský mladík „vynalezne“ novou světovou řeč, aby zabránil národnostním sporům, tehdy v Praze tak častým, a nechá v ní podepisovat falešné pojistky. Jiný se vydává za mistra Hynaise, nad jiné váženého autora opony Národního divadla, aby inkasoval tučné půjčky od nadšených vlastenců. A falešný nápadník zaútočí na ješitnost a národnostní city malostranské hospodyně chválou švestkových knedlíků.
Pražské mordy mapují svět pražské prostituce. Slavné nevěstince, ale zejména malé „vykřičené místnosti“, jimiž se „pražské bordelářství“ vyznačovalo a odehrávaly se v nich leckdy neuvěřitelné příhody (operní zpěvák Sládeček zaměstnal v jednom z takových podniků svoji ženu, aby se mohl věnovat umění a vydobýt si světovou slávu).
Pražské mordy sledují pátrání tehdejších detektivů, okolnosti, jež vedly k dopadení pachatelů, avšak zahrnují také případy, které se nikdy nepodařilo objasnit (utonutí chlapce ve studni poblíž pankrácké rasovny či případ paní Adelheid z Haštalské ulice). Své vyprávění přitom situují do konkrétních ulic a domů, takže se čtenář může vypravit v jeho stopách. Hledat přesná místa, kde žili pachatelé i jejich oběti. Pozná tak docela jinou Prahu. Kniha obsahuje stovky často dosud neznámých fotografií z veřejných archivů i soukromých sbírek.