Článek z titulní strany Riziko, že si lid zvolí Babiše, nelze podceňovat zveřejňuje nejnovější předvolební průzkum, který expremiéra umístil až na třetí místo za Pavla a Nerudovou. Zároveň však upozorňuje, že nebezpečí není zažehnáno. V absolutních číslech je rozložení hlasů z loňských voleb do sněmovny stále nakloněno antiliberálním voličům, kterých bylo 2 843 250. Voličů demokratických stran je o půl milionu méně.
Text proto připomíná: „Bipolarizaci na antiliberální voliče a demokraty je nutné prorazit. Šance zatím vedoucího generála Pavla spočívají v tom, že není a nebude úzce spojený s vládou a s takzvanou pražskou kavárnou. Spor o jeho minulost je ovšem signálem, že voliči ostatních kandidátů demokratického tábora nebudou mít dost zodpovědnosti ho podpořit v druhém kole.“
Prolistujte si TÝDENÍK FORUM
Prezidentské volby se v tomto čísle týká i nový díl komiksu Dezoland, kde zjistíte, jak vypadal Babišův seznam PRO a PROTI, když zvažoval prezidentskou kandidaturu.
V novém čísle naleznete rovněž portrét zpěváka Robbieho Wiliamse, jenž letos slaví čtvrt století své sólové kariéry. Usměvavý hnědovlasý chlapík je pro Brity něco jako rodinné stříbro, ale jak z textu vyplývá, i on má své kostlivce ve skříni: „Zpíval na soukromém večírku na oslavu 25. výročí MegaFonu, ruské mobilní společnosti ovládané oligarchou Ališerem Usmanovem, a také na zahájení mistrovství světa ve fotbale v Rusku, tedy na akci, kterou britská vláda oficiálně bojkotovala v souvislosti s otravou bývalého ruského špiona Sergeje Skripala a jeho dcery Julije v Salisbury. I proto se na Williamse snesla vlna kritiky za pokrytectví, když v červnu letošního roku vystoupil o přestávce fotbalového zápasu na podporu obětem války na Ukrajině…“
Kulturní rubrika přibližuje dva nové zajímavé dokumenty, za nimiž stojí stejný tvůrce – Tomáš Bojar. Ten první, Zkouška umění, mnohé diváky pravděpodobně šokuje atmosférou na pražské Akademii výtvarných umění během přijímacích zkoušek. Je to zneklidňující sonda kladoucí mimo jiné otázky po smyslu uměleckých škol a současného umění vůbec. Druhý snímek, Good Old Czechs, přináší příběh dvou českých letců bojujících v bitvě o Británii. Vyprávění Františka Fajtla a Filipa Jánského režisér umocňuje originální obrazovou a zvukovou koláží zpřítomňující každodennost války, která zůstává skryta za hrdinstvím těchto mužů.