Redaktoři našeho časopisu se protentokrát proměnili v učitele, uspořádali klasifikační poradu jako ve škole a oznámkovali dosavadní působení nového prezidenta republiky. Doufáme, že až Petr Pavel přinese vysvědčení domů, nedostane od manželky za uši. Vinou jeho personální politiky, za kterou dostal trojku, mu totiž těsně uteklo vyznamenání. Přesto má redakce zato, že prezident prospívá, zejména v měřítkách, která nastavil jeho předchůdce.
Pod titulkem Slovensko není černá díra, možná vás ještě překvapíme přinášíme rozhovor Petra Hlaváčka s Magdou Vášáryovou u příležitosti rozbíhající se kampaně k zářijovým parlamentním volbám na Slovensku. Jednoznačný soud vyslovila bývalá herečka a diplomatka nad jejich horkým kandidátem: „Co se týče bývalého premiéra Fica, vnímám ho jako výjimečně tragickou postavu. Mohl být sociálním demokratem evropského střihu a nyní se uchází o hlasy nejspodnější lůzy, aby se vyhnul soudním procesům. Není to tragédie? A přitom bychom vy i my hodně potřebovali evropsky střiženou sociální demokracii, viďte? Také ji nemáte a nejspíše budete v parlamentních volbách rovněž zápasit s nebývalým antiamerickým populismem.“
Další rozhovor si můžete přečíst s oblíbeným písničkářem Pokáčem pod titulkem Nepiplat se v písničce. Muzikant dokázal vyprodal O2 arénu a na sociálních sítích má miliony zhlédnutí. Jeho příběh je důkazem toho, že kdo si počká, ten se dočká: „Já začal psát v roce 2008 a klip Vymlácený entry, který se chytl, přišel v roce 2015. Mezi tím šla sedm let úplná marnost. Nespočítám koncerty, na které jsem přijel a nikdo na ně nepřišel. Šlo o to nevzdat se.“
V kulturní rubrice přinášíme původní reportáž z právě skončeného filmového festivalu v Cannes. Autorka kvituje solidní úroveň letošních soutěžních snímků, jeden z nich podle ní však ostatní převyšoval. Po novinářské projekci filmu Zóna zájmu prý následovalo hrobové ticho. A pak frenetický aplaus. Film Jonathana Glazera vznikl na motivy stejnojmenné knihy Martina Amise a nabízí mrazivý pohled do rodiny nacistického velitele tábora v Osvětimi Rudolfa Hösse a jeho ženy, kteří naplňují v těsné blízkosti táborové zdi svou představu o idylickém rodinném životě.