Pět minut pro Hitlera, pět minut pro Žida, říká se. A přesně to se zjevně líbí Radě Českého rozhlasu, která pořádá debatu o dezinformacích, na kterou přijdou také zástupci skupiny lidí, která je čile šíří.
Akce se jmenuje „Dezinformace a mediální manipulace aneb nebezpečné myšlenkování o fake news“ a kromě dalších účastníků tam budou hovořit Petr Žantovský a Jan Schneider. Vůbec nevadí, že oba jsou zástupci toho nejhoršího, co se v českém mediálním prostoru šíří.
Žantovský pravidelně publikuje na dezinformačním webu Parlamentní listy, kde se zabývá urážením těch médií, která neodpovídají jeho světonázoru, velmi často Českou televizí (protože ta na tom ještě zdaleka není tak špatně jako Český rozhlas) a obecně těmi médii, která se na rozdíl od jeho oblíbenců snaží dodržovat běžné novinářské standardy.
A Jan Schneider? Jeho břitké myšlenky publikují například Babišovy Lidové noviny. Jeho hluboká náklonnost k Putinovi i Babišovi z jeho článků jen čiší. Ale o tom nejspíš návštěvníkům debaty vyprávět nebude, naopak se nejspíš dozvíme, že žádné dezinformace nejsou problém a že to, co ve skutečnosti musíme udělat, je přinutit veřejnoprávní média, aby informovala tak, jak se prokremelským účastníkům debaty líbí. Přesně o tohle totiž jde.
Je velmi smutné, kam až jsme s touhle snahou o „vyváženost“ dospěli a můžeme za to poděkovat Miloši Zemanovi. Právě jemu se podařilo okrajový extremismus, který byl v době po roce 1989 naštěstí odsunut na okraj, dostat do mainstreamu. A spolu se sluhy Vladimira Putina do veřejného prostoru prosadil také estébáky, komunisty a lháře všeho druhu. Všichni tihle lidé, kteří by za normálních okolností byli většinovou veřejností ignorováni, si chodí pro metály na Pražský hrad. I toho je odrazem debata Rady ČRo, kde ostatně sedí další přispěvatel Parlamentních listů, arogantní „mediální odborník“ Tomáš Kňourek. Ano, už je líp.