S příchodem Roberta Šlachty na Celní správu spadající pod Andreje Babiše nenápadně vzniká jakýsi speciální útvar mající mimořádné technické i finanční možnosti. Šlachtova oficiální pozice na Celní správě je zástupce generálního ředitele pro pátrání. A pátrat se Šlachta zřejmě chystá vydatně.
Jak zaznělo v pořadu Zvláštní vyšetřování na Seznam.cz, Celní správa využívá intenivně prostorové odposlechy i odposlechy telefonů. Zřejmě by měla mít v držení také zařízení jménem Agáta. Jde o technický prvek, který je možný umístit například do auta a odposlouchávat mobilní telefony v určitém dosahu, dále je možné číst sms, lokalizovat telefony atd. Legálně by měla být Agáta v držení pouze policie a Bezpečnostní a informační služby. Celní správa si ji však půjčuje. „Agáta je v nasazení neustále,“ řekl reportérům Zvláštního vyšetřování bývalý policista Tomáš Almer.
Šlachta má na svém novém působišti k dispozici také větší počet podřízených a vyšší rozpočet než dříve na ÚOOZ. Má také přístup k informacím ze všech bankovních účtů v ČR. Pozvolna si k sobě stahuje některé lidi ze zmíněného Útvaru pro odhalování organizovaného zločinu, třeba čerstvě obviněného Jiřího Komárka.
Andrej Babiš si tak podle některých zdrojů vytváří svoji soukromou policii, placenou státem. K čemu, to není jasné. Ve zmíněném pořadu také zaznívá, že Celní správa byla posledních 25 let přísně apolitická. Zpolitizoval ji až Andrej Babiš, který na důležité posty začal dosazovat spřízněné osoby. Právě Andrej Babiš chtěl pro svoji Celní správu ještě větší pravomoci. To mu nakonec nevyšlo.