V pondělí odpoledne a v podvečer se na pražské Novotného lávce uskutečnil seminář odpůrců Evropské unie nazvaný Dost bylo Bruselu. Ve třech diskusních blocích si předávaly mikrofon známé postavy z nejrůznějších vrstev tuzemských unijních odpůrců. Paradoxně mezi nimi byli i lidé, kteří v minulosti v bruselském parlamentu seděli, či dokonce ještě sedí. Moderátorem byl bývalý studentský vůdce z listopadu 1989 Michal Semín, jehož se v roce 2019 pokoušela neúspěšně prosadit Okamurova SPD jako svého kandidáta do Rady ČTK.
První panel se zabýval přínosy a úskalími referenda a kromě mediálního „experta“ Petra Žantovského zde vystoupili Zuzana Majerová Zahradníková, předsedkyně Trikolóry, a Jakub Olbert. Ten do povědomí lidí vstoupil hlavně v poslední době jako organizátor protestů proti novele pandemického zákona. „EU je zlo a cesta k podvolení,“ prohlásil Olbert, jenž sekundoval Majerové Zahradníkové, která krátce před ním pronesla, že důležité je „rozvolnění vztahů s EU včetně vystoupení“, protože „rozhodovat se musí doma, nikoliv v Bruselu či Berlíně“.
Ve druhé části se pak řečníci zamýšleli nad tím, zda „Jsme připraveni na obnovení státní suverenity?“ „EU je účinný a efektivní nástroj, aby v členských zemích implikovala společenské zlo,“ prohlásil Ladislav Jakl zastupující zde Institut Václava Klause. Se svojí troškou do vlasteneckého mlýna pak přispěchal europoslanec, bývalý ministr zdravotnictví, psychiatr a člen předsednictva Okamurovy SPD Ivan David. Jeho vystoupení patrně cíleně obsahovalo i pasáže, které mají v Čechách a na Moravě poměrně nežádoucí konotace, neboť hovořil o tom, že vláda je „ochotna v zastoupení vládnout protektorátu a být prodlouženou rukou cizí moci“. Na příkladu s odváděním tributu v dávné historii hledal nešikovně paralelu se současným postavením České republiky v rámci Evropské unie: „Odvádíme tribut vydřený z obyvatelstva, zatímco naše vláda je pod ochranou protektora, kterého situace obyvatelstva vůbec nezajímá.“
V závěrečném třetím panelu nazvaném „Nové mezinárodní zakotvení svrchované ČR“ se představil bývalý ministr a velvyslanec v Rusku a na Ukrajině, bývalý sociální demokrat a nynější poslanec SPD Jaroslav Bašta, bývalý velvyslanec ve Francii Petr Drulák, a také Petr Štěpánek, místopředseda Trikolóry. A byl to právě on, kdo patrně nejvíce překročil hranice vkusu, když hovořil o nové vládě: „Krvácíme za velmocenské obchodní i jiné zájmy v jiných zemích. Jen jsme se vysoukali z moskevské řiti, už se noříme do té bruselské, berlínské či washingtonské.“
Své negativní postoje vůči současné situaci dával během moderování jasně najevo i Michal Semín, podle nějž „u nás proběhly volby, z nichž se vylíhl zatím nejprobruselštější kabinet, jaký jsme kdy měli“. Navíc prohlásil, že „to, co nám Brusel bere, je politika“. Na skutečnou autonomní politiku si podle něj Česká republika jenom hraje.