Po předvolební akci v centru Prahy se šéfové krajně pravicových populistických stran Le Penová, Wilders a Okamura postupně odebrali na večeři do restaurace Zlatá konvice na Staroměstském náměstí. Před vchodem na ně už čekali členové nejméně tří aktivistických skupin (Kaputin, Rebelové a Pulse of Europe) s vlajkami EU i Severoatlantické aliance a velkými transparenty s nápisy „Chceme žít v EU, dokonce i s vámi“. Na příchozí volali „We are EU, shame on you“ (Jsme EU, hanba vám). Záznam z akce je k dispozici na síti Facebook na profilu Kaputin-demokraté, zastavme Putina! Wilders, který aktivistům proklouzl vchodem v podloubí, je na videu zachycený v čase 53:17.

Předseda okamurovců (SPD) Tomio Okamura svolal příznivce na pražské Václavské náměstí na demonstraci proti „diktátu Bruselu“, migraci a islamizaci. Na sraz přišly stovky příznivců okamurovců. Podobně, byť skromněji, byli zastoupeni i stoupenci členství v Evropské unii, kteří se proti vesměs nenávistné sešlosti vymezovali. Oba tábory od sebe oddělovali těžkooděnci. Policie posléze proti podporovatelům EU zasahovala. Hajlujícího okamurovce už obvinila.

Pavel Hofman

Nacionalisté na Václavském náměstí. Ortel, Okamura, Le Penová Video z akce najde ZDE , ZDE a ZDE.

Čeští obchodníci se strachem si pro svou předvolební monstr-akci zjednali podporu evropských nacionalistů a zjevně doufají, že tímto způsobem zvýší své šance na úspěch v květnových volbách do Evropského parlamentu.

Pavel Hofman
Nacionalisté na Václavském náměstí. Ortel, Okamura, Le Penová

Příznivce extremistů osobně pozdravila předsedkyně francouzské Národní fronty Marine Le Penová, ti jí poté zatleskali.

Pavel Hofman
Nacionalisté na Václavském náměstí. Ortel, Okamura, Le Penová

Policisté opakovaně upozornili stoupence EU, že hvízdáním narušují průběh ohlášené akce, následně je těžkooděnci začali od místa konání vytlačovat do Opletalovy ulice.

Po skončení oficiálního programu se lidé večer rozešli a část demokratických aktivistů pokračovala v protestu v místě již zmíněného večerního programu vůdců populistických stran.