Tomio Okamura na svém profilu zveřejnil nepravdivou informaci, že včera v podvečer prý byla „brutálně a násilně napadena britská europoslankyně Jenica Atkinson“ účastníky demonstrace organizované občanskými iniciativami před TOP Hotelem Praha. „Mojí kamarádku a známou britskou europoslankyni Jenice Atkinson (na snímku uprostřed) brutálně násilně napadli cestou na naší včerejší politickou konferenci před vstupem do místa konání levicoví extremisti, anarchisti a neofašisti, kteří snažili bránit demokratickému průběhu naší konference. Je to opravdu odporné napadnout bezbrannou ženu. „Policii jsem musela žádat, ať mě ochrání od té fašistické špíny,“ sdělila britská europoslankyně přítomným novinářům,“ píše v příspěvku. Tento příspěvek otiskl i server Parlamentní listy.
Organizátoři včerejší demonstrace se proti takovému tvrzení ohrazují. „Policie zde nemusela zasahovat proti nikomu, nedošlo k žádnému přestupku, natož trestnému činu. Jsem si jist, že to samé vám potvrdí i Policie ČR. Vyjádření Policie zatím nemám, každopádně když jsem odcházel a všichni účastníci kongresu byli už vevnitř, člověk od Policie, který na akci dohlížel, mi děkoval za bezproblémový průběh i spolupráci,“ řekl organizátor protestu Jan Cemper, který je mimo jiné šéfredaktorem serveru Manipulátoři.cz nebo zakladatelem iniciativy Proti projevům nenávisti. „Docházelo tam k nějakému pískání nebo skandování, občas tam byla řečena i ostřejší slova, nedošlo však v žádném případě k žádnému fyzickému napadání, natož brutálnímu,“ dodal svolavatel akce Cemper. K tomu, že k žádnému napadání nedošlo, dokazuje i záznam DVTV přímo z prostranství před hotelem.
Příspěvek je o to závažnější, že Tomio Okamura takové chování dal do souvislosti s vrcholnými politiky ČR. „Vulgárně a násilně bránili průběhu naší konference byl například europoslanec za TOP 09 Jaromír Štětina, bohužel i můj starší bratr Hayato (KDU-ČSL),“ píše Okamura v příspěvku. Navíc Jaromír Štětina nebyl u TOP Hotelu Praha. „Ale fuj! Tomio Okamura lže. Nemohl jsem nikoho napadnout. Žádné demonstrace jsem se u hotelu TOP nezúčastnil. Pokojné demonstrace jsem se zúčastnil u vzdálené stanice metra Roztyly, takže jsem nemohl konferenci ani vulgárně ani násilně bránit. Tomio Okamura lživě napadl i celou demonstraci,“ píše europoslanec.
Okamura též opakovaně nazýval účastníky demonstrace neofašisty, anarchisty a extremisty. Ve skutečnosti však demonstrace před hotelem byla organizovaná občanskými iniciativami. „Naopak ten, kdo si tam pozval neonacistu, je Tomio Okamura. Mezi pozvanými byl i Jiří Petřivalský, který je předsedou DSSS Praha. Právě DSSS je zmiňovaná neustále ve zprávách o extremismu jako krajně pravicová a navazuje na činnost Dělnické strany, která byla dokonce zakázána v roce 2010 i díky napojení na neonacisty. Účastí na kongresu se sám Petřivalský chlubí na svém Facebooku, což dokazuje přiložená fotografie,“ řekl Jan Cemper. „Sám Petřivalský se účastnil neonacistický srazů v mikině Thor Steinar v době, kdy tato značka sponzorovala neonacistickou scénu,“ dodal. K zákazu Dělnické strany došlo 17. února 2010 rozhodnutím Nejvyššího správního soudu. Soud v rozsudku dovodil, že představovala bezprostřední riziko ohrožení demokracie, protože byla ideově navázána na nacionální socialismus a neonacismus a podporovala násilí. Dělnická strana sociální spravedlnosti od soudního rozpuštění Dělnické strany v roce 2010 vystupuje jako její nástupkyně.
O celé věci samozřejmě informovaly Parlamentní listy. Jak jinak.
„Zároveň je žertovné, když Tomio označuje protestující za neofašisty, když se v hotelu musel mimo členů Národní fronty setkat i s dalším z hostů – předsedou pražské buňky Dělnické strany Jiřím Petřivalským a dalšími oddanými fanoušky bílé Evropy. Pokud jde o mě, byl jsem včera před hotelem hlavně proto, že vidím, jak se organizují síly odkazující na nejtemnější evropskou minulost a jako obvykle využívají lež k prosazení svých cílů. Kdyby řekli pravdu o tom, co chtějí, společnost by je rázně odmítla,“ dodává jeden z řečníků Jan Vrobel.
Podle organizátorů se akce účastnilo přímo před hotelem zhruba 500 lidí. „S demonstrací jsem spokojen, splnila to, co jsem chtěl. Co jsem tak koukal, tak i zahraniční média, když informují o kongresu ENF, věnují cca polovinu příspěvku protestům proti němu. A to je pro mě ta nejdůležitější věc. Že v Praze se sešly špičky fašoidní scény a i lidi v zahraničí si mohli přečíst, že Čechy to nenechalo v klidu, a tedy nemáme mezinárodní ostudu. Děkuji všem, kdo se na akci podílel,“ píše svolavatel demonstrace Za společnou Evropu, bez strachu a nenávisti Jan Cemper.