Tomio Okamura (SPD) pokračuje ve své produkci jednoduchých vět, které se mají zahnízdit v mozkových závitech jeho stoupenců. Propagandisticky to jistě dělá správně. Jednoduché a srozumitelné nesmysly, které se budou líbit.
Teď Tomio Okamura zveřejnil na svém facebooku další ze série výkřiků (19. 7.): „EU potlačuje svobodu občanů i suverenitu národních států. Stává se z ní novodobá tyranie. Požadujeme referendum o vystoupení z EU a aby se z České republiky stal znovu svrchovaný stát!“
V následných ohlasech se prakticky nevyskytuje nikdo, kdo by nesouhlasil, a značná část reakcí vypadá jako sepsaná nějakými roboty, popřípadě lidmi poněkud robotické povahy. Jsou to samé hlášky jako „Jedině SPD!“ a podobně.
Někteří obdivovatelé se vybičují k pokusu o formulování jakési myšlenky, což dopadá dost tristně. Několik příspěvků uvedeme na ukázku. Jazykově jakkoli neupravujeme, protože forma tady vhodně doplňuje obsah:
Chce to referendum tady končí svoboda . Je to tady k blití kde je demokracie .
Nikdy bych si nepomyslel že v Evropě nastane totalitní režim
CELA EU už by mohla tahnout do prdele co nam dali teplouše a migranty to se vyplati ale že a ně naši lidi dřou a jim daji vše zadarm,o a bez prace to se neřeši na to je tu nepotřebujeme a ani nikdo nechce rodina je zaklad statui o ty by se měli starat předevšim
Vystoupit z EU a NATO i bez teferenda. To je ten správný a rychlý krok!!!!
Pane Okamuro, mám za to, že vystoupit by měla společně celá V4. Vystoupí-li jeden stát, bude EU „“oškubán““. Vystoupí-li společně, jako celek, jsou vyrovnaným soupeřem ve všech oblastech. K jednání o V4Exitu je příhodná doba. EU napadá Maďarsko, Polsko a vyhrožuje sankcemi i České republice, nesplní-li to, či ono. Záleží to na dohodě V4, Vás politiků. Čím dříve, tím lépe. Je to velice komplikovaná a náročná záležitost, ale při všeobecné shodě názorů se tento „hromadný“ Exit podaří.
tak tady je EU takže až skončí EU může začít svoboda , když to zase nějaký Venca flaška Havel neposere.
Jó jó .. trefné … hlavně abychom vystoupily co nejdříve z EU …
Pryc z EU, A vite ze Nemecko opusti Evropskou Unii a vytvori novou unii s Ruskem a mi chceme taky rychle pryc,
Těmto nadšeným fanouškům vůbec nevadí, že je to především strana SPD, která postrádá nějakou vnitřní demokracii. Ani to klasická politická strana není, je to účelová organizace Tomia Okamury sloužící jeho vlastním cílům. Stačí se podívat na to, jaké mechanismy v tomto spolku fungují. Nedávno je u nás popsal ve svém článku Tomáš Martínek, pirátský poslanec PSP ČR za Liberecký kraj:
„Když se podíváme na stanovy SPD, lze pochybovat o demokratičnosti stanov, jak vyžaduje zákon o sdružování v politických stranách. Nejvyšší orgán SPD je Konference, kterou svolává předseda nebo čtvrtina všech členů. Předsednictvo se souhlasem předsedy určuje klíč pro účast delegátů s hlasovacím právem na Konferenci, kde se i volí předseda. Předseda SPD dává souhlas s přijetím členů.
Pětičlenné předsednictvo SPD schvaluje kandidátní listiny, zmocněnce, vznik členství, předpisy a jiné. Rozhodnutí předsednictva je platné vždy pouze, pokud s rozhodnutím kromě nadpoloviční většiny členů předsednictva souhlasí i sám předseda. Bez souhlasu Tomia Okamury tak nelze schválit v SPD de facto nic. Pokud někdo ohlásil v SPD kandidaturu na předsedu hnutí proti Tomiu Okamurovi, předsednictvo mu se souhlasem předsedy obratem nejen zrušilo členství, ale rovnou celou regionální organizaci, a tak kandidovat ani nemohl. Tomio Okamura si tak místo vnitrostranické demokracie vytvořil vnitrostranickou diktaturu, kde – pokud má v předsednictvu alespoň dva další loajální členy – může být předsedou SPD navěky.“
Jedno čínské moudro říká, že než někomu svěříme úřad, máme se podívat na jeho dům. V tomto případě tím domem není proslulá „tubusová vila“, kterou si tribun lidu buduje. Je jím Okamurova vlastní „strana“. Velký předseda, který nesnese jakoukoli mocenskou konkurenci a který maže okamžitě všechny kritické příspěvky pod svými výroky, by se sotva choval jinak, kdyby dostal nějakou moc. Tedy větší moc, než už má. Bohužel už teď se snaží svoje toxické přístupy do české politiky a společnosti zanést.
Pokud jde o vnitrostranickou demokracii, jsou tady vedle Okamury demokraty dokonce snad i komunisté. Tam aspoň předem nevíme, jaký stalinista-brežněvista bude předsedou. Tady (stejně jako u ANO Andreje Babiše) o tom ale není pochyb. A kdyby snad – jakkoli je to nepravdědpodobné – v této věci došlo k nějakým nemilým problémům, Tomio prostě tuto instituci odhodí a založí si nějakou novou. Důležité je, aby on zůstal.