Šéf hnutí SPD Tomio Okamura se za každou cenu snaží zbavit nálepky extremisty, rasisty a xenofoba, kterou pro některé své výroky i díky „práci“ svých kolegů z hnutí získal. Pokaždé, když se ovšem velký nepřítel islámu, uprchlíků či všeho, co se mu zrovna hodí pro jeho obchod se strachem, snaží ukázat, jakým je vlastencem, zní to buď velmi nedůvěryhodně, nebo, stejně jako tentokrát, usvědčí Okamura sám sebe ze lži či podvodu.
Předseda Svobody a přímé demokracie se před nedávnem rozhodl, že se bude na sociální síti prezentovat jako bývalý pyšný skaut a při tom zůstal i v den, kdy uctíval památku obětí nacismu, zesnulých při vyhlazení Lidic. K pár řádkům, které ke své návštěvě na místě tragédie sepsal na Facebooku, se Okamura rozhodl přidat ještě trochu informací z dějin.
Aby nebylo poznat, že si fakta z minulosti „vypůjčil“ z Wikipedie, kterou totiž nehodlal uvést jako zdroj pro svůj dějinný exkurz, pozměnil Okamura pár slov. Zde ovšem došlo k problému, který bude mít šéf SPD jistě dlouho na talíři. Jelikož má totiž Tomio lehký problém s češtinou, vlastně i angličtinou, což dokázal v dopise britské premiérce Mayové, nepodařilo se mu ani pár řádků pozměnit bez chyby.
V Okamurově verzi tak byli ženy nahnány, kdežto v původní verzi, kterou extremistický politik vykradl, je správně ypsilon, čehož si ovšem v rychlosti psaní postu na sociální síť zřejmě Okamura nevšiml.
Ačkoliv bude určitě zase šéf SPD vykřikovat, že se jedná o snahu zdiskreditovat jeho hnutí, kterou si objednal bůhvíkdo, je zřejmé, že ostudu dělá pouze jeden muž s velkou touhou být už jednou politicky úspěšný.