Maďarský premiér Viktor Orbán byl hostem Jaromíra Soukupa na TV Barrandov. Není pochyb o tom, že to domluvili Soukupovi přátelé Andrej Babiš a Miloš Zeman. A není pochyb ani o tom, že tak je to dobře, protože politik jako Orbán logicky musí být zaujatý proti České televizi a fandit Soukupově prohradní špíně.

Samozřejm je normální, že civilizovaní státníci vystupují na veřejnoprávních televizích států, které navštěvují. Jenomže Orbán civilizovaný není a ani nepřijel do civilizované země, protože místní prezident dělá úplně totéž – veřejnoprávní televizi v podstatě ignoruje a baví se výhradně s těmi, kdo mu nejvíce podlézají.

Čeští vysoce postavení státníci zrovna nefandí svobodě médií, naopak. Stejně to má i Viktor Orbán. Ten za svůj rádoby konzervativní přístup schovává mnoho nebezpečných věcí a mezi ně patří právě omezování svobody slova.

Česká televize Orbána do vysílání zvala a on odmítl. Když naše veřejnoprávní médium pozve českého prezidenta, nezmůže se na víc než na to, aby mluvil sprostě. Nejlepší by bylo tyto osoby prostě a jednoduše ignorovat a nezvat je.

Stejně tak by bylo dobré přestat zvát Andreje Babiše bez oponenta. Jemu nakloněná TV Nova to dělá běžně, ale Česká televize nemusí. Zejména ve chvíli, kdy její zaměstnance nazývá zkorumpovanou pakáží.

Ale zpět k Orbánovi – nad jeho návštěvou u Soukupa není potřeba se pozastavovat. Přijel za sobě nakloněnými a s těmi také zůstal.

Revue Forum Banner
Johana Hovorková
Johana Hovorková
Hlavní editorka deníku FORUM 24
Další články autora