Moc pěkně začíná rok, ve kterém si připomínáme 30 let od Sametové revoluce. Síla komunistů teď paradoxně vygradovala. Podařilo se jim prosadit další okrádání církví, které okradli už jednou v 50. letech 20. století. Udělali to díky tomu, že mají zásadní vliv na vládu, ketrou navíc vede jeden z nich, soudruh Babiš, agent StB. S dalším okrádáním církví souhlasí na základě návrhu KSČM jejich kolegové z ČSSD, ANO a SPD.

Demokratické opoziční strany jsou tvrdě proti. Piráti neví, co mají dělat. Návrh na zdanění církevních restitucí – tak komunisté nazývají plánované druhé okrádání – už protáhli přes rozpočtový výbor, který obskurní návrh doporučil sněmovně ke schválení. Je tak předem jasné, jak to dopadne. Senát se sice postaví proti, ale komunisté společně s exkomunistou Zemanem okradení stejně nakonec protlačí.

Zdanění církevních restitucí je neuvěřitelná drzost. Po tom, co komunisté po roce 1948 církvím provedli, kolik lidí zabili, mučili a věznili a potom, jak rozsáhlý majetek ukradli a zničili, by se teď měli až do doby, než zemře poslední komunista stále jen omlouvat a dívat do země.

Na místo toho se nestydí prosadit zdanění zdevastovaného majektu. Opovržení si zaslouží všichni, kteří jejich návrh podpoří.

Revue Forum Banner
Štěpán Malát
Štěpán Malát
Další články autora