České deníky opět ukázaly, že informování veřejnosti o protestech proti Andreji Babišovi není jejich agenda. Pouze Hospodářské noviny zařadily zprávu o zaplněném Václavském náměstí na titulní stranu. Premiérovy noviny Mf DNES a Lidové noviny se k věci postavily tak, jak se dalo očekávat – je to pro ně banalita.

Dobrou zprávou je, že TV NOVA tentokrát událost nepřehlížela. TV Prima se pokusila demonstraci zpochybnit „hlasem lidu“ z Facebooku, kde upřednostnila shazující reakce. Situace v českých novinách je však naprosto neuvěřitelná.

Podívejte se, jak vypadá dnešní vydání MF DNES:

Toto jsou Lidové noviny:

Deník Právo zařadil zatím největší demonstraci proti Babišovi na stranu 2. V Deníku N o ní nenajdeme ani slovo, deník Blesk zařadil malou zprávičku na stranu 5.

Je otázkou, zda hraje větší roli nekompetence těch, kdo české deníky vytvářejí, nebo snaha zakrývat, jak se věci mají, ale je neuvěřitelné, že se taková věc může stát ve chvíli, kdy demonstranti téměř zaplní Václavské náměstí, vyzvou premiéra země k tomu, aby s nimi debatoval a svolávají další protest, kde budou požadovat jeho demisi.

Revue Forum Banner
Johana Hovorková
Johana Hovorková
Hlavní editorka deníku FORUM 24
Další články autora