Hradní mluvčí Jiří Ovčáček je velmi rozčilen. Bývalý radní Svatopluk Bartík totiž nebude trestně stíhán za to, že na svůj facebookový profil napsal, že prezident Miloš Zeman má rakovinu. Jak je to možné? Chtěl by snad bojovník za svobodu slova Ovčáček kriminalizovat názory?

Bartík před prezidentskou volbou tvrdil, že Zeman má rakovinu v posledním stadiu. Hrad se chtěl soudit, avšak nyní státní zástupce zamítl i stížnost Zemanových spolupracovníků. A to se vůbec nelíbí jeho mluvčímu.

„‪Rozhodnutí Městského státního zastupitelství v Brně bude mít dalekosáhlé negativní důsledky na celou společnost. Znamená: 1) Zcela beztrestně lze šířit jakékoliv hrubé pomluvy o komkoliv. 2) Zcela beztrestně lze šířit jakékoliv dezinformace,“ uvedl Zemanův mluvčí.

Nezdá se vám na tom něco podivného? Vždyť právě Ovčáček (nebo další lidé, např. poslanec Klaus ml.) tolik chtějí, aby každý měl neomezené právo šířit lži, jaké ho napadnou. A radní Bartík na to najednou právo nemá?

Jistěže nemá. Protože lži mohou šířit jen ti, kdo jsou na straně Miloše Zemana a Vladimira Putina. Ti ostatní dělají jen kampaň a píší dezinformace, za které by měli být postihováni. To je logika dnešního osazenstva Pražského hradu. Naštěstí ale neplatí.

Revue Forum Banner