Zásluhou Inciativy A, která se cíleně věnuje připomínání památky parašutistů z výsadku Anthropoid a jejich pomocníků, byla v Praze instalována další pamětní deska. Na rozdíl od předchozích je tato, která vzpomíná manžele Sonnevendovy, doplněna i o výrazný mural. Podívat se na ni můžete v Konviktské ulici v Praze.
Slavnostního odhalení pamětní desky se kromě hlavního iniciátora Karla Polaty z Iniciativy A účastnili i zástupci městské části Praha 1, pravoslavné církve, sokola a také vnuk manželů Sonnevendových MUDr. Jaroslav Ort.
Deska i mural jsou umístěny na průčelí domu č. 17, manželé Sonnevendovi však bydleli ve vedlejším domě č. 998/15. Jan Sonnevend byl předsedou sboru starších pravoslavné církve a díky tomu se podílel na ukrytí parašutistů v kryptě pravoslavného kostela Cyrila a Metoděje v Resslově ulici. Do Prahy se s manželkou Marií přestěhovali na sklonku 30. let z Brna, kde byl ředitelem místní Okresní nemocenské pojišťovny. Ačkoliv byl již v penzi a mohl si užívat zaslouženého odpočinku, zapojil se po okupaci aktivně do podzemní činnosti.
V dubnu 1942 se sešel s dalším odbojářem Petrem Fafkem, který jej požádal o spolehlivý úkryt pro parašutisty – volba nakonec padla na kryptu kostela sv. Cyrila a Metoděje. Později zkoušel domluvit přesun parašutistů do některého z katolických kostelů či klášterů, ale všechny pokusy skončily nezdarem.
Poté, co Karel Čurda, parašutista z výsadku Out Distance zradil, dostalo se gestapo na stopu parašutistům, kteří padli po boji v kryptě v Resslově ulici 18. června 1942. Gestapo pak začalo rozmotávat pavučinu pomocníků, a tak byli 22. června zatčeni i Jan Sonnevend a Marie Sonnevendová. Po výsleších se jejich cesty rozešly. Zatímco Marie byla odeslána do Terezína a následně do Mauthausenu, kde byla zavražděna střelou do týla 24. 10. 1942 v 10.22, její manžel byl přiřazen do zvláštního procesu s představiteli pravoslavné církve, který nacisté uspořádali v Praze 3. 9. 1942. Byl spolu s dalšími představiteli této církve, kteří parašutistům pomáhali – biskup Gorazd, Vladimír Petřek a Václav Čikl – odsouzen k trestu smrti a 4. září ve 14.00 zastřelen na střelnici v Kobylisích.