Bývalý premiér Jiří Paroubek a posléze neúspěšný zakladatel vlastní strany a neúspěšný kandidát na různé posty pečlivě dbá o svou pověst. Sám sobě si to ale moc neulehčuje.
Po covidovém mejdanu v Teplicích pořád někdo něco vysvětluje. Čirou náhodou se v hotelu, kde slavila narozeniny pozoruhodná politická a podnikatelská figura Petra Bendy, „pracovně“ objevili lidé jako předseda Národní sportovní agentury Milan Hnilička (za ANO), místopředseda Rady České televize Jiří Šlégr a sám Paroubek. Paroubek je velmi podrážděný a sepsal na svůj webík Vaše věc další vysvětlování, které přechází v útok, tentokrát na Daniela Kroupu, signatáře Charty 77, vysokoškolského učitele, poslance a senátora za ODA a také někdejšího předsedu táto strany:
ČT24 se ovšem také „vyznamenala“. Po celou dobu rozhovoru s Kroupou byla zabírána dvojstrana z dnešního Blesku, které vévodil nadpis „Noční mejdan s Paroubkem“ a několikrát byla zabrána společná fotografie mé osoby a Petra Bendy. Ta zřejmě měla evokovat dojem, že je to fotografie z oslavy, která se nekonala. Samozřejmě, že se jedná o společnou fotografii z nedávné či dávné minulosti.
Daniel Kroupa se dožadoval odstoupení Milana Hniličky ze všech funkcí, které tento muž zastává, aniž by se vůbec zabýval fakty. Pokud Hnilička zašel v sobotu za svým kamarádem nebo dobrým známým (nevím, co je pravda) a poblahopřál mu k narozeninám, nevidím v tom žádné porušení režimu nouzového stavu. Ostatně něco podobného jsem udělal i já. Popřál jsem P. Bendovi a odešel jsem pracovat na jiné místo v hotelu, neboť se společností, která vlastní hotel Prince de Ligne v Teplicích, mám dlouhodobou poradenskou smlouvu.
Myslím, že odstoupení M. Hniličky z poslanecké funkce je poněkud silně neadekvátní za to, že se mihl v hotelu v Teplicích. Pokud jsem slyšel, měl v hotelu ještě dvě další pracovní jednání a poté odjel.
Co mě ovšem nadzvedlo, to byla návodná otázka moderátorky ČT, připravená pečlivým editorem, když se ptala, co spojuje lidi, jako je Milan Hnilička, Jiří Šlégr a bývalý premiér Jiří Paroubek. Daniel Kroupa se na mou adresu vyjádřil, že když jsem byl předsedou vlády, tak kvetlo „mafiánstvi a korupce“.
To si Kroupa jen spletl vlády. Ať uvede jediný případ takového mého chování. Jediný! Pokud ho neuvede, tak budu tvrdit, že je sprostý lhář a předám celou záležitost svému právníkovi.
Pak Paroubek líčí, jak strana ODA, ve které Daniel Kroupa působil, měla problémy s dluhy a kvůli tomu skončila. Slovo dluhy by ovšem neměl Jiří Paroubek v souvislosti s politikou ani vyslovovat. Jaký že to byl stav stranické pokladny po volební kampani Paroubkovy ČSSD, kterou vedl nezdolný Jaroslav Tvrdík, přezdívaný Krachoslav a Luftjarda? Nakonec se ale bývalý ministr Tvrdík našel v čínských kšeftech.
Společenské kruhy, ve kterých se Paroubek rád pohyboval, by také stály za prozkoumání. Pokud někdo nemá zrovna velké salonní estetické nároky. Že na sebe tenhle trilobit z dob Národní fronty pořád upozorňuje, je zvláštní. Asi už je takový.