Ve finální fázi předvolební kampaně přichází hnutí ANO, potažmo jeho majitel, se smlouvou, kterou rozesílá do schránek a nabízí v ní skvělé vyhlídky. Samozřejmě pouze v momentě, že jeho nabídku přijmete a do volebních uren hodíte hlas pro jeho politickou firmu. Babiš opět píše o tlaku všemožných nepřátel, kteří nechtějí dopustit, aby mohl Českou republiku zachránit od zlých politiků, a slibuje a slibuje. Pokud jste tedy připraveni podepsat „smlouvu s ďáblem“, který čelí trestnímu stíhání a stále nevyvrátil, že spolupracoval s StB, cílí Babiš právě na vás.

Nabízet smlouvu je od Babiše novotou, kterou má jako byznysmen zažitou, a není proto zvláštní, že se rozhodl pro tento předvolební krok. Jen jaksi pozapomněl v dokumentu uvést, že smlouva, stejně jako podání ruky, pro něj není takovou bernou mincí, jak by si politickým děním nezasažení občané, mohli myslet.

Kolikrát už totiž Babiš něco slíbil, na něco přísahal nebo něco tvrdil, aby se později ukázalo, že prachsprostě lhal. Ovlivňoval svá média, používal zastrašování, ničil konkurenční firmy, přesto se vždy vztekal, že se jedná pouze o kampaň proti němu. Přestože nesčetněkrát byla jeho tvrzení vyvrácena a bylo mu dokázáno, že nemluví pravdu, zkouší to opět.

V předmluvě Babišova „listu“, který rozhodně nepsal sám majitel hnutí ANO, ale jeden z jeho předních PR specialistů, exministr financí ubezpečuje, že voliče nikdy nezklame a nikdy nezradí principy, kvůli kterým šel do politiky. Tím si skutečně může být každý jist.

Babiš nikdy nepřestane kumulovat majetek a udělá pro to vše, co mu jeho koaliční partneři a především voliči dovolí. Stejně jako poslední čtyři roky bude prosazovat zákony, které budou likvidovat drobné živnostníky ve prospěch jeho koncernu Agrofert a jeho obchodních zájmů. Stejně tak musíme počítat i s pozvolným, ale rázným ústupem demokratických principů, které jsou muži, zoceleným působením v KSČ, cizí a silně ho obtěžují.

Dále už přicházejí ony sliby, které byly sepsány, aby voliče, který slyší na populistické výkřiky, přesvědčily, že hnutí ANO je jedinou možnou variantou.

Pokud se ještě najde někdo, kdo neprokoukl snahy Andreje Babiše, může mu i nadále zkusit věřit, že bude jednat s péčí řádného hospodáře, že bude naslouchat svým voličům, omezí blábolení ve sněmovně a dohlédne na nezávislé státní zastupitelství.

K tomu všemu pomůže mladým rodinám sehnat bydlení, ještě lépe vybere daně, které určitě nezvýší, zastaví ilegální migraci a nepřijme euro.

Jak hezky se tyto sliby čtou, o to méně se jim dá věřit. Vycházet by při uvědomění si tohoto faktu měl každý, kdo si vzpomene na jakýkoliv závazek, který Andrej Babiš občanům České republiky dal. Stejně tak je třeba si připomínat, že mnozí, kteří s oligarchou podepsali smlouvu, jsou nyní na dlažbě, hrozí jim krach firmy nebo se bojí o setkání s miliardářem vůbec mluvit.

Každý, kdo podepíše pakt s Babišem, stává se jeho rukojmím.

 

 

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner
Vilém Besser
Vilém Besser
Redaktor a komentátor deníku FORUM 24
Další články autora