Podle proruského dezinformačního webu Aeronet existuje pozoruhodná shoda mezi volebními výsledky v prezidentských volbách u nás a v jiných zemích. Není to prý přímé falšování, ale populace je už ovlivněna podle tajemného matematického poměru. Nerozumíte? Aeronet vysvětlí. Pak sice nebudete rozumět dál, ale budete se cítit osvíceni.
„Pravdou… je, že český elektorát se za 5 let neoliberalizoval, přesně podle očekávání,“ sděluje 30. ledna článek podepsaný -VK -, což je zkratka pro šéfredaktora. „Zatímco v roce 2018 ještě těsně zvítězil Miloš Zeman jako kandidát konzervativního elektorátu, v roce 2023 již ale zvítězili neoliberálové, protože za 5 let od posledních voleb a hlavně po 2 letech covidového ‚začišťování‘ starší populace došlo k vymření podstatné části voličů Miloše Zemana. Naopak k volbám přišla brigáda liberálních prvovoličů a výsledkem je překlopení volebního elektorátu v ČR z konzervativní polohy do neoliberalismu,“ tvrdí autor.
To by nás tak trochu napadlo taky. Ale pak to pokračuje. „Jenže, jak se ukazuje, tento proces transformace probíhá stejně i v dalších zemích, a to podle neuvěřitelného matematického vztahu.“
Tak to už se blížíme do světa čísel, který se nám pokusil trochu poodhalit Karel Janeček, ale nebylo mu dopřáno provést edukaci národa až do konce. Pro nás je přes absolvování mnoha hodin matematiky stále většina matematických vztahů „neuvěřitelná“, protože jsme se málo snažili a nemáme na to talent, takže nám lze namluvit cokoli. O to se Aeronet také snaží.
Ještě několik citátů, čtenář nechť vydrží. Světové zákonitosti se neodhalují často, tak se to vyplatí. „Jak si totiž záhy po volbách všimlo mnoho lidí, výsledný poměr mezi Petrem Pavlem a Andrejem Babišem skončil poměrem 58 % pro vítěze a 42 % pro poraženého, drobné desetiny zde pro tento vztah zanedbáváme, protože nehrají roli. Jenže, úplně stejným poměrem skončily prezidentské volby i ve Francii v roce 2022 mezi vítězným Emmanuelem Macronem a poraženou Marine Le Pen… A úplně stejným poměrem skončily prezidentské volby v roce 2019 i na Slovensku, kde stejným poměrem zvítězila Zuzana Čaputová nad Marošem Šefčovičem. Ve všech 3 případech získali vítězové shodně prakticky stejná procenta voličů, tedy vítěz okolo 58 % a poražený okolo 42 % hlasů voličů.“
Tak to je navození tajemné atmosféry. Následuje vysvětlení. Podle autora poměr mezi čísly 58 a 42 tvoří totiž tzv. diamantový řez, „jednu z tzv. Kaplanových konstant ve světě globalistů, kteří obchodují na burze v Antverpách s diamanty“. „Vztah mezi čísly 58 a 42 tvoří poměr 1,38 a toto je jedna z Kaplanových konstant oválnosti diamantů. Každý diamant oválného tvaru se řídí jednou z konstant tzv. oválnosti, což je desetinné číslo určující poměr delšího a kratšího průměru oválného diamantu.“
Výsledky prezidentských voleb ve Francii, Slovensku a ČR podle šéfredaktora -VK – ukazují na diamantový řez v populaci Západu. Není to přímo falšování voleb, k tomu prý došlo pouze v USA v roce 2020, kdy údajně vyhrál volby Donald Trump, ale vítězství „mu bylo ukradeno v prospěch Joe Bidena“. Globalisté dbají na to, aby byl zachován Kaplanův poměr i při falšování voleb. V Evropě je to ale důsledek „přeprogramování“ obyvatelstva výchovou a médii a podobně.
Abychom byli spravedliví, výsledky různých voleb a referend jsou skutečně v západních zemích někdy podobné. Vysvětlení bude nejspíš jednodušší než teorie o tajemných poměrech. Vzhledem ke všeobecnému volebnímu právu a plošné masáži obyvatelstva poselstvími stran i kandidátů se výsledky skutečně trochu podobají loterii a házení kostkou, protože nejde moc o racionální soutěž, ale boj emocí. Kde se rozhoduje mezi dvěma variantami, bývají výsledky přibližně půl na půl. Mírná převaha jedné strany se dá vysvětlit například demograficky (převažuje určitá věková skupina se specifickými prioritami) nebo poměrně konstantním procentem voličů tíhnoucích k extrémům (kolem 20 procent plus něco navíc). To je hypotéza, která se dá testovat, a je to o něco serióznější než „diamantové“ řezy, které jsou dány údajným liberálně-fašizujícím vlivem elit.
Když si odmyslíme obvyklý pseudovědecký a mysteriózní kolorit Aeronetu, je to jeden významný prvek ruské hybridní propagandy. Zpochybnit systém demokratických voleb a ukázat, že nikomu a ničemu se nedá věřit. Někdo na to rád skočí. Ty podivné výklady zapomene, ale základní pocit je důležitější. Demokracie je nejspíš podvod. A to jim v Moskvě jde.