Na Parlamentních listech se 22. 10. objevil titulek: „I ten K. H. Frank projevoval nemocnému Háchovi větší respekt. Zmatečný Vystrčilův papír z nemocnice, poukazuje ústavní právník.“ Můžeme se tedy těšit na značně výživnou duševní stravu.
Tím ústavním právníkem je Zdeněk Koudelka, o kterém je známo, že není jen právník. Rozhodně ho nemůžeme považovat za nějakého nadstranického odborníka. V roce 1998 byl zvolen jako poslanec za ČSSD. Členem sociální demokracie byl od roku 1993 do roku 2019. Pak změnil politické barvy a stal se členem Trikolory. V březnu 2012 ho prezident Václav Klaus navrhl na soudce ústavního soudu, ale senát souhlas s jeho jmenováním nedal. Na konci ledna 2019 ho prezident Zeman navrhl jako zástupce veřejného ochránce práv společně se Stanislavem Křečkem, ale od poslanců dostal jen 14 hlasů a do druhého kola nepostoupil.
Pozornost vzbudil jeho návrh změnit český pravopis. V prosinci 2020 napsal: „Pravopis je jen technikou, významnější je bohatství písemné kultury. Zjednoduší-li se pravopis zrušením tvrdého y a kroužkovaného ů, ubude diktátů a ušetřený čas lze věnovat literatuře a slohu. Posílí se tak kulturní přehled i schopnost vyjadřování.“
Teď se v Parlamentních listech zařadil mezi lidi, kteří vytvářejí mýtus jakéhosi puče, který má údajně sesadit Miloše Zemana z funkce hlavy státu. Koudelka říká: „Ti, kteří hlasitě volali po zbavení prezidenta pravomocí již krátce poté, co ho odvezla sanitka do nemocnice, jsou jeho političtí nepřátelé. Nedokázali ho porazit ve volbách, tak to zkoušejí jinak.“
To je opravdu svérázný výklad. Po sérii lhaní a mlžení jme se nakonec dočkali záběrů Zemana, kterého najednou odvážejí do nemocnice, zjevně není při sobě a musejí mu přidržovat hlavu. Zemanovo okolí ho izolovalo od světa, a jak se pak ukázalo, z nemocničního pokoje si Vratislav Mynář a spol. udělali průchoďák, ovšem jen pro vyvolené. Ptát se, jak na tom Zeman je, je legitimní. Kdo jiný by to měl udělat, než předseda senátu.
Pak nám Koudelka vykládá, jak je Radek Vondráček spolehlivý svědek a jak tomu rozumí:
„Základní je rozhovor. Zde i běžný člověk po chvíli pozná, zda mluví s někým, komu to myslí, nebo s osobou, která je mimo. Z tohoto pohledu považuji za správné, že předseda poslanecké sněmovny Radek Vondráček prezidenta navštívil a pohovořil s ním. Ostatní jednají, jako se jednalo v Mnichově 1938 o nás bez nás. Někteří ústavní činitelé chtějí zbavit prezidenta pravomocí a přisvojit si je, aniž by se namáhali ho navštívit, zjistit jeho názor a osobně vidět jeho stav. To by si nikdo za Masaryka nedovolil.“
A ještě:
„I za prezidenta Ludvíka Svobody byl u něho před jeho sesazením ze zdravotních důvodů premiér Lubomír Štrougal a ten pak na jednání předsednictva ústředního výboru Komunistické strany Československa uvedl, že ho Svoboda nepoznal. I za války se jel do Lán Karl H. Frank přesvědčit, jak na tom státní prezident Protektorátu Čechy a Morava Emil Hácha je. Dokonce i představitel německých okupantů považoval za nutné znát osobně stav prezidenta a nespokojil se se zprávami lékařů.“
Neslušnost oddaných zemanovců už v posledních dnech zachází daleko. Už se dozvídáme, že K. H. Frank byl ve vztahu k Háchovi lepší než demokratičtí politici k Zemanovi. Frankovi Hácha jako troska vyhovoval a podezírat zrovna tuhle osobu k tomu, že by měla úctu ke komukoli, je dost velká porucha myšlení. Aspoň vidíme, koho Klaus a Zeman považovali za vhodného kandidáta na ústavního soudce nebo zástupce ombudsmana.
Podivné myšlenky pak v rozhovoru ještě pokračují. Koudelka míní: „Pakliže někoho prezident pozve, má za ním jít. Radek Vondráček má osobní vjem, jak na tom prezident se schopností vykonávat úřad při svolání zasedání poslanecké sněmovny byl. Proto jeho slova váží víc než slova těch, kteří se s prezidentem osobně nesetkali.“
Ne, slova Radka Vondráčka neváží vůbec nic. Nevíme, jaký měl „osobní vjem“, nijak nemůžeme ověřit, že ho opravdu pozval prezident. Video z nemocnice ukazuje značně bezvládného pacienta, který chvíli pohybuje rukou, pak mu odeberou pero a nakonec pacientovi klesne hlava. Obklopen je na oddělení vážně nemocných osob několika lidmi bez ochranných prostředků. Víme ale, že podle lékařů z ÚVN není Miloš Zeman schopen vykonávat práci a přesto, že to Vratislav Mynář věděl ještě před akcí s podpisem, všechno nechal proběhnout.
Rétorika zemanovců a jim podobných sil do dalších bojů je zřejmá. Demokratické síly jsou u nás skoro něco jako nacisté, pokoušejí se způsobit puč a zavléci zemi do otroctví Bruselu, způsobit chudobu a zdražování a nalákat k nám hordy migrantů a provozovat rusofobii. A černá je bílá, bílá je černá a Vratislav Mynář je Matka Tereza.