Nahrávka, která se v neděli objevila na internetu díky twitterové Skupině Šuman, údajně dokazuje, že Andrej Babiš zlikvidoval firmu FAU Přerov, která stála v cestě jeho Agrofertu. Proto ministr vnitra Chovanec vyzval policii, aby prošetřila obsah této nahrávky. Podle policejního prezidia se tak již stalo.

Milan Chovanec v pondělí jako jediný z ministrů ostře zareagoval na zvukový záznam, který se objevil na internetu. „Nová nahrávka, podle které Andrej Babiš zneužíval finanční správu ke svým podnikatelským účelům, potvrzuje správnost jeho odvolání z vlády,“ řekl ministr vnitra. „Policie by teď měla říct, jestli je nahrávka pravdivá, nebo ne,“ dodal.

Podle deníku Právo se policie na ministrův popud už nahrávkou zabývá, což potvrdila mluvčí policejního prezidia Ivana Nguyenová. „Bližší informace v tuto chvíli nebudeme poskytovat, neboť je ta věc na samém počátku,“ řekla listu.

 

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner
Vilém Besser
Vilém Besser
Redaktor a komentátor deníku FORUM 24
Další články autora