Na Autonomní sociální centrum klinika v Praze v pátek kolem 16 hodiny nahlásil anonym bombu, resp. bomby. Policie celé okolí uzavřela, na místě bylo několik hasičských sborů a záchranná služba. Podle přímých svědků z Kliniky bylo údajně nahlášeno několik výbušnin v celém objektu. Všichni, kteří byli v tu chvíli v budově a přilehlém okolí, museli místo okamžitě opustit. V té době probíhala na zahradě Autonomního centra exkurze pro školu.
Následně policie budovu několik hodin prohledávala, zatímco aktivisté z Kliniky a její návštěvníci čekali na výsledek v přilehlé Hájkově ulici. Na místo se dostavila také starostka Prahy 3 Vladislava Hujová a několik desítek minut diskutovala s aktivisty nedaleko Kliniky. Samotné Autonomní sociální centrum dle svých slov nikdy nenavštívila.
Rozruch kolem Kliniky nebyl v tomto roce první. Začátkem února centrum napadli maskovaní neznámí pachatelé, způsobili uvnitř požár a zranili jednoho z návštěvníků (více zde). Útok se odehrál ve stejný den, kdy na několika místech v Praze demonstrovaly tisíce lidí proti imigrantům.
Kolem budovy někdejší polikliniky v Jeseniově ulici na pražském Žižkově se vedou bouřlivé debaty už několik měsíců. Dům poblíž parku Parukářka byl prázdný od roku 2009. Obývali jej bezdomovci a narkomani, kteří prostory zanesli hromadami odpadků.
Squatteři z Autonomního centra Klinika objekt obsadili koncem roku 2014 a později jim ho ÚZSVM na rok půjčil. Poté, co úřad výpůjčku neprodloužil, obývají aktivisté budovu bývalé polikliniky od 3. března nelegálně.
V budově Kliniky funguje například komunitní prádelna, knihovna, kavárna, pořádají se v ní přednášky, jazykové kurzy, divadelní a filmová představení nebo koncerty. Probíhá zde i rodičovský MamaTata klub. Programy jsou zdarma nebo za dobrovolný příspěvek. Především svépomocí aktivisté budovu i opravili a nechali připojit vodu a elektřinu. Odmítají dotace samosprávy a velkých sponzorů.
Radnice Prahy 3 uvedla, že na centrum si kvůli nepřiměřenému hluku a ohňům na zahradě stěžovalo loni asi 60 místních občanů. Proti Klinice dlouhodobě vystupuje například zástupce starostky městské části Praha 3 Alexander Bellu, podporu jí vyslovili například politička Kateřina Jacques, herec Arnošt Goldflam, ministr Jiří Dienstbier, historik Martin Putna a další. Petici za zachování centra podepsalo více než 2300 obyvatel Prahy, stovky lidí vyjádřily opakovaně centru podporu při různých akcích jakými byly pochody či demonstrace.
Mluvčí pražské policie Tomáš Hulan v pátek večer prohlásil, že po ukončení akce policie předá budovu oprávněnému vlastníkovi. Tím je Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM).
Pracovníci úřadu upozornili aktivisty, že vstup do budovy je nadále nelegální, a poté místo společně s policií opustili. Aktivisté se následně do budovy vrátili.