Policejní prezident Tomáš Tuhý se v dnešních Otázkách Václava Moravce vymezil proti podezření, že práci policie během návštěvy čínského prezidenta ovlivňovala prezidentská kancelář. Přijatá opatření podle něj nebyla nijak nestandardní v porovnání s návštěvami jiných státníků.
„Pokud se dnes podíváte, kolik lidí bylo v ulicích a jak policie fungovala, vidíte, že žádná osoba nebyla zraněna, nikdo nebyl zatčen, nedošlo k žádnému zásadnímu konfliktu,“ řekl Tuhý. Policie podle něj na místě zasahovala jen v případě, že hrozil střet dvou skupin demonstrantů.
Dva policisté, kteří nařídili sundat tibetskou vlajku z oken FAMU, jsou nyní v kázeňském řízení. Podle Tuhého se jednalo o jednoho policistu z Krajského ředitelství policie v Praze, druhý byl členem Útvaru pro ochranu prezidenta republiky.
Stanjura: Vláda zdržuje, 200 návrhů leží ladem
V druhé části nedělních otázek se střetli předsedové poslaneckých klubů ANO a ODS Jaroslav Faltýnek se Zbyňkem Stanjurou. Stanjura koaličním poslancům vyčetl malou účast ministrů na jednáních sněmovny. Faltýnek uznal, že jednání jsou často neúčastí členů vlády skutečně pozdržena. Oba poslanci se dále dohadovali o vládních prioritách, které dosud nebyly naplněny. Mimo jiné Stanjura připomenul novelu Ústavy týkající se Nejvyššího kontrolního úřadu, která už přes dva roky čeká na schválení senátem, kde má vláda většinu. Dokud nebude novela senátem schválena, budou zablokovány i další zákony, které se NKÚ týkají a bez zmíněné úpravy Ústavy neprojdou.
Faltýnek se také pokoušel vysvětlit, proč poslanci za ANO tolik protestují proti pozměňovacímu návrhu zákona o střetu zájmů, který předložil sociální demokrat Jan Chvojka. Prý není spravedlivé, že by se takový zákon měl týkat pouze ministrů a ne například starostů, zastupitelů nebo poslanců. Následně přečetl dlouhý výčet evropských zemí, které střet zájmů zákonem takto nezakazují, a vyčetl občanským demokratům, že se tímto problémem nezabývali v době svého vládnutí.