Ruská porážka v Charkovské oblasti a u Lymanu spolu s tím, že Moskva nedokázala provést ani částečnou mobilizaci účinně, se výrazně promítly i do ruské propagandy. Oficiální média i ruští bloggeři, kteří válku na Ukrajině podporují, nyní truchlí nad ztrátou Lymanu a kriticky se vyjadřují ke způsobu mobilizace.
Kremelské zdroje spolu s bloggery připisují porážku vojenským selháním v zásobování a v posilování okupačních sil v severním Donbasu. Začaly se také objevovat stížnosti na nedostatek transparentnosti.
Dokonce již i někteří hosté v propagačních kremelských televizních pořadech kritizovali rozhodnutí ruského prezidenta Vladimira Putina anektovat čtyři ukrajinské oblasti před zabezpečením jejich administrativních hranic, nebo dokonce frontové linie, a vyjadřovali pochybnosti o schopnosti Ruska někdy obsadit celá tato území.
Propaganda již neskrývá zklamání z průběhu částečné mobilizace, média diskutují o nelegální mobilizaci některých mužů a všímají si také sociálních problémů, jako je třeba alkoholismus mezi mobilizovanými muži. Ruští diváci si tak prvně mohli v přímém přenosu vyslechnout obavy, že ani mobilizace nepovede k obnovení iniciativy na bojišti, protože ruské zálohy jsou nekvalitně či spíše vůbec vycvičené i vyzbrojené.
Doposud se ruské ministerstvo obrany soustředilo výhradně na zveličování úspěchů na Ukrajině, přestože skutečná situace byla naprosto odlišná. Vyhlášení částečné mobilizace a hlavně porážka u Charkova a u Lymanu naprosto rozbilo jakýkoliv mediální obraz budovaný propagandou. Porážka u Lymanu vyvolala v hlavním ruském informačním prostoru ještě více zmatku a negativních zpráv než ruská stažení z Kyjeva či Hadího ostrova. Rusové se teď totiž obávají toho, že k odvrácení definitivní porážky bude vyhlášena všeobecná mobilizace.
Propagandistickou linii také narušila vystoupení čečenského vůdce Ramzana Kadyrova či majitele žoldácké skupiny Wagner Jevgenije Prigožina, kteří obvinili ruské vojenské velení z neschopnosti. Kadyrov prohlásil, že Rusko potřebuje osvobodit anektované čtyři oblasti všemi dostupnými prostředky, včetně jaderných zbraní s omezeným účinkem. Prigožin se ke kritice velení následně přidal. Kadyrovovo a Prigožinovo prohlášení však podle Institutu pro studium války ISW podkopalo Putinovo vedení, což pravděpodobně nebyl jejich hlavní úmysl.
Putin si je podle zahraničních analytiků plně vědom toho, že jej podobná prohlášení, která se dostanou na veřejnost, oslabují, a tak je zřejmě jen otázkou, kdy dojde k násilnému umlčení podobných hlasů.