Policie nepovažuje výrok poslance (stalé ještě) za SPD Lubomíra Volného, že Václav Havel byl vlastizrádce, za trestný čin. Volný teď bude na koni. Spíš tedy na hodně malém poníkovi.

Policie trestní oznámení pro pomluvu a křivé obvinění odložila, jak teď pro Českou televizi potvrdila dozorující státní zástupkyně z Okresního státního zastupitelství v Hradci Králové Petra Hnízdová. Volný 18. prosince na sedmé výročí úmrtí Václava Havla na svůj facebookový profil napsal, že Havla považuje za jednoho z největších vlastizrádců v dějinách České republiky.

Martin Pilc z Hradce Králové pak na něj podal trestní oznámení. Podle něj se měl poslanec dopustit trestného činu pomluvy a křivého obvinění. V pořadu Události, komentáře v České televizi. trval na svém: „Považuji Václava Havla za prvního českého agenta globálního veksláka Sorose a stejnou oběť alkoholismu, jako byl Boris Jelcin. Což ani u jednoho z nich nesnižuje jejich mezinárodní význam.“

Napsal toho ovšem víc. 23. prosince sděloval: „On se vůbec Havel paktoval s odpornými lidmi. Například s Krvavou Madlou.

Volný se zřejmě domnívá, že teď dojde na přejmenování Letiště Václava Havla, protože 29. prosince na svém FB napsal: „Až skončí můj soud, bude po Havlově kultu osobnosti a Ruzyně bude Ruzyní.“

Onoho 29. prosince byl vůbec rozjetý, psal tehdy taky: „Již nám nestačí paktovat se s okupanty cizích území, agresory v nelegálních válkách, dnes ZBABĚLÝM MLČENÍM podporujeme i pohrobky masových ukrofašistických vrahů ve službách nacistického Německa.“

Teď se tedy může chlubit, že má od policie štempl. Jenže na co? Je to potvrzení, že Havel byl vlastizrádce? Globální vekslák a alkoholik jako Jelcin? Ne, jen to, že takové věci může vykládat nahlas.

Lidé i průměrné inteligence, pokud nejsou stiženi nějakou poruchou poznání a mizerným vkusem, nebudou takové plácání brát vážně. Havlovi ublížit už nelze a jeho kult osobnosti netřeba rušit, neboť žádný neměl. Byli tu a jsou lidé, kteří k němu vzhlížejí s nekritickou úctou. Je to zbytečné, protože Havel nepotřebuje pomníčky a lavičky a jiné kult připomínající pomíjivosti.

Jen ať Volný mluví, sám se propadá každou další větou do trapnosti. Co by se po něm jednou mohlo pojmenovat a kdo by se namáhal dělat nějaký jeho kult, to je skutečně záhada. I když něco by nás napadlo.

Revue Forum Banner
Jan Jandourek
Jan Jandourek
Komentátor deníku FORUM 24
Další články autora