Rada hlavního města Prahy schválila usnesení, podle kterého bude v různé významné dny vyvěšovat vlajky. Dočkáme se napravení ostudy po předchozí vládě Adriany Krnáčové a Praha vyjádří podporu Tibetu. Dojde i na další významné dny, a tak hlavní město vyvěsí vlajku LGBT nebo NATO. Na návrh opoziční ODS bylo ale schváleno, že se budou připomínat i další významné dny – Světový den manželství a Mezinárodní den rodiny.

Magistrátní koalice navrhla, aby byla vyvěšena tibetská vlajka, vlajka NATO, romská vlajka a duhová vlajka LGBT. Jak ale informoval zastupitel za ODS Tomáš Portlík, bude jich ještě víc.

„Současná pražská koalice se rozhodla, že na budovách magistrátu vyvěsí vlajky, které jsou podle ní spjaty s okamžiky mimořádného mravního významu (sic!). Bude to tibetská vlajka, vlajka NATO, romská vlajka a duhová vlajka LGBT, a to vždy ve dnech, na které připadají nějaká výročí spjatá s konkrétní vlajkou. Nic proti, koneckonců na to má rada hlavního města jistě právo. Já jsem ale konzervativec, a proto mám pocit, že současné koalici vypadly některé další důležité dny oslavující mimořádný mravní význam,“ napsal Portlík Facebook na svůj facebookový profil.

K těmto významným dnům ale opozice přidala i 12. ledna, kdy se slaví Světový den manželství, a 15. května, tedy Mezinárodní den rodiny. A návrh byl schválen.

„Náš společný návrh byl právě přijat, pro hlasovalo 6 radních z 11 a to napříč politickými kluby. Proti byli akorát Piráti.
Rád bych poděkoval členovi Rady Petru Hlaváčkovi za to, že si náš opoziční návrh osvojil. Rodina i institut manželství si to jistě zaslouží,“ napsal Portlík.

Revue Forum Banner
Johana Hovorková
Johana Hovorková
Hlavní editorka deníku FORUM 24
Další články autora