Zastupitelé hlavního města začali jednat ve čtvrtek v 08:30 a skončili po více než 20 hodinách v pátek v 05:00 ráno. Jednání protáhly body, které se týkaly aktuální kauzy kolem hospodaření dopravního podniku (DPP), kvůli které rezignoval obviněný primátorův náměstek Petr Hlubuček (STAN). Zastupitelé opozičních ODS a ANO v noci kolem 02:30 odešli domů, přičemž v té době ještě zastupitelé neprojednali drtivou většinu z více než 160 bodů programu. Tyto body tak odhlasovali pouze zástupci koaličních Pirátů, Prahy sobě a části Spojených sil pro Prahu (TOP 09 a STAN).
Jednání protáhla i řada přestávek, při kterých kluby jednaly o dalším postupu. V pozdně večerních hodinách zvládli zastupitelé projednat jen několik prvních bodů rozsáhlého programu. Nejvíce času zabralo jednání o programu a diskuse kolem situace v DPP, která místy zabíhala hluboko do minulosti. Opozice také před odchodem neúspěšně navrhla odvolání primátora Zdeňka Hřiba (Piráti) a jeho náměstka pro dopravu Adama Scheinherra (Praha sobě).
Zastupitel ANO Patrik Nacher opakovaně navrhl přerušení jednání s tím, že by na něj zastupitelé navázali za necelé dva týdny na mimořádném zasedání, o které již opozice na základě sebraných podpisů zažádala. Primátor ho tak jako tak svolat musí. Na to koalice nepřistoupila, takže opoziční zastupitelé odešli domů. Velkou většinu bodů programu tak odhlasovali bez větších diskusí pouze zástupci koalice, kterých v sále zůstala přesně nutná většina 33 hlasů.
Dlouhá jednání zastupitelstva však nejsou v Praze výjimkou. Jedno z nejdelších jednání proběhlo v květnu roku 2019, začalo ve čtvrtek v 08:30 a skončilo v pátek po 07:00. Koncem následujícího roku pak zastupitelé jednali také asi 20 hodin. Vyhrocené zasedání se uskutečnilo i v roce 2015, kdy byli v pozdních nočních hodinách odvoláni čtyři radní. Vedlo to k rozpadu tehdejší koalice ANO, ČSSD a Trojkoalice (Zelení, KDU-ČSL a STAN). Tytéž strany se o několik měsíců později domluvily na jejím obnovení s novým personálním složením rady.