Dění na Pražském hradě už překračuje všechny myslitelné meze. Hlava státu se na veřejnosti objeví jednou za několik týdnů, jeho údajné „myšlenky“ prezentuje mluvčí jen na sociální síti a prezidentskou kancelář vedou kancléř a pochybný poradce. Nejhorší na tom je, že například vládu to nechává naprosto klidnou.
Miloš Zeman svou funkci nezvládá již několik posledních let, ale doteď se zdálo, že alespoň částečně „funguje“. Ještě před časem dokázal každý týden natáčet televizní frašku se servilním Jaromírem Soukupem, občas promluvil pro Český rozhlas, poskytl rozhovor pro některý z deníků.
Všechny tyto „aktivity“ ovšem postupně začal rušit a schoval se za zdmi Pražského hradu či zámku v Lánech. Zde sem tam přivítá premiéra nebo některého z jeho ministerských podřízených. Tím ovšem veškerý výkon prezidentské funkce ze strany Miloše Zemana končí. Kdo by čekal důstojného reprezentanta naší země, musel být vyveden z omylu už během prvního mandátu současné hlavy státu.
Zatímco však všichni pozorovali nestandardní a postupem času ostudné a neakceptovatelné chování, v Zemanově stínu úřadovali jiní. Dnes se jim často říká „hradní parta“ a momentálně znamenají větší nebezpečí než zmatený prezident. Protože si je totiž Zeman držel ve své blízkosti tak dlouho a umožnil jim „řádit“ dle jejich nálady, postupem času se stali praktickými vládci Pražského hradu.
Prezident se stal pod jejich vlivem loutkou, která dělá přesně to, co si pánové Mynář a Nejedlý přejí. Drobnou roli v této frašce dostal i Jiří Ovčáček, kterému kancléř a ruská spojka vnukli myšlenku o jeho důležitosti a naivní nižší státní úředník jim na to skočil. Bez jakéhokoliv omezení si na twitteru hraje na viceprezidenta, mluví za politika, kterého obdivuje, a chladí si žáhu na všech, kteří se mu názorově nepozdávají.
Mynář s Nejedlým si mezitím rozjeli byznys, který jim vydělává miliony. Například hradní kancléř získal pro svůj penzion v Osvětimanech šestimilionovou dotaci, na kterou neměl nárok. Díky tomu, že nad ním drží ochrannou ruku prezident republiky, zničehonic přišla zpráva z ministerstva financí, že peníze není třeba vracet.
Stát se sice stále snaží neoprávněnou dotaci z Vratislava Mynáře dostat zpět, ale zatím to vypadá, že marně. Aby toho nebylo málo, Městský soud v Praze by zajímalo, jak probíhalo financování první prezidentské kampaně současné hlavy státu, které se týkalo i spolku Přátelé Miloše Zemana. V jeho účetnictví jsou nepřesnosti a mezi hlavními aktéry „překvapivě“ Mynář s Nejedlým.
Hradní kancléř je dokonce tak drzý, že oficiální web Pražského hradu využívá jako místo, kam umisťuje své urážlivé výpady vůči těm, kteří jeho machinace kritizují. Nejnověji se o bezmezných možnostech Vratislava Mynáře přesvědčil Václav Moravec. Dříve na internetových stránkách Hradu nadával kancléř i dalším novinářům či politikům.
Tohle vše Miloš Zeman kryje. Už jenom tím, že vůbec neví, že se takovéto věci dějí. Bez svých „spolupracovníků“ je totiž naprosto bezradný. Zbavili ho mobilního telefonu, zprávu o zapletení ruských agentů do výbuchu muničního skladu ve Vrběticích mu tajili, dokud to šlo. Navíc je jasné, že se do konce Zemanova mandátu nic nezmění. Může to ovšem být i horší. Pokud by se totiž hlavě státu třeba něco přihodilo, není jasné, zda by se to vůbec veřejnost od „hradní party“ dozvěděla a kolik škody by mezi tím, než by se tak stalo, stačila napáchat.