Stává se zvykem, že někdy, když se premiér vzdálí mimo naši krajinu, začnou se dít věci, které musí ze zahraničí sledovat s naběhlou žílou. Začalo to nevinně s Jaroslavem Faltýnkem a s ním to zatím také končí. V mezičase se objevil v mediálním prostoru i syn Andreje Babiše a další zajímavé věci. Díky kauzám tak předseda vlády musel vymýšlet spiklenecké teorie a neměl čas makat. Za vším ovšem hledejme jen a pouze majitele hnutí ANO.
Celé pořekadlo o kocourovi, který není doma, se začalo naplňovat v momentě, kdy se poprvé ve sněmovně rozhodovalo o protikuřáckém zákoně. Babiš se zrovna zdržoval ve Francii a poslanecký klub dostal na povel Jaroslav Faltýnek. Ten zřejmě nepochopil „notičky“, které mu šéf nechal, a poslancům ANO nařídil hlasovat proti.
To bylo řevu, když se Babiš vrátil do České republiky a byl konfrontován s tím, že něco vyprávěl do médií a pravý opak poté udělali jeho lidé. Sice to je u premiéra zvykem, ale tentokrát o tom nevěděl, což ho pěkně naštvalo. Nebýt Faltýnek dlouholetým spolupracovníkem a hlavním kumpánem, už by ho zřejmě Babiš nenechal v roli prvního místopředsedy svého hnutí.
Čas běžel a další excesy se moc neděly. Alespoň ne takové, aby musel premiér ze zahraničí hystericky křičet do telefonu na některého ze svých politických zaměstnanců. Až přišel listopad loňského roku. Babiš rokuje v Palermu o řešení uprchlické krize a na Seznam Zprávách je publikována reportáž Sabiny Slonkové a Jiřího Kubíka.
Národ se dozvídá, že premiérův syn, namočený do kauzy Čapí hnízdo, není nedohledatelný, ale žije ve Švýcarsku, kde ho investigativní reportéři bez větších problémů našli. Důležitější je ovšem informace o tom, že měl být Babiš junior na povel otce unesen na Krym, aby nemohl vypovídat o dotačnímu podvodu na farmě ministerského předsedy.
Když se Babiš o reportáži, která vzbudila obří mediální ohlas, dozví, může vyskočit z kůže. Jeho PR týmu trvá celých 18 hodin, než se na sociálních sítích vyjádří. Následuje tisková konference, na níž premiér oznámí nejen, že jeho syn trpí schizofrenií a z novinářů, kteří se o něj zajímají, má obavu, ale také, že se jedná o připravenou akci. Nazve ji „Puč Palermo“.
Jakkoliv je logické, že sotva by mohli novináři čekat, až odjede Babiš do ciziny, aby publikovali velmi závažný materiál, okolí premiéra jeho rétoriku podporuje i za hlasité pomoci prezidenta nebo tragikomických vystoupení Jaromíra Soukupa. Celá kauza Babiše mladšího dospěje až k hlasování o nedůvěře vládě, ale tím také skončí.
Uplynou čtyři měsíce, šéf hnutí ANO víc než na svého syna, myslí na návštěvu Spojených států. Má se přece setkat s Donaldem Trumpem a všem kritikům ukázat, jak důležitým politikem je pro naši zem. Vzhledem k tomu, že většina médií na Babišovu hru s politováníhodnou ochotou přistoupí, pohledy jsou směřovány na to, jaký dárek předseda vlády do Ameriky poveze nebo jak se vystrojí paní premiérová.
Babiš se celý natěšený přesouvá za oceán a v Čechách začíná propukat „Puč Washington“. Ukazuje se, že na Čapím hnízdě zřejmě nebude problém jen s neoprávněnou dotací z Evropské unie, ale že se zde zřejmě také šidilo na daních. K tomu se o slovo opět přihlásí ministryně Marta „Wi-Fi“ Nováková, která neváhá dát rozhovor proruskému dezinformačnímu webu Sputnik. To „nejlepší“ má ovšem teprve přijít.
Zatímco se Babiš jde podívat na zápas NBA, kde se s ním odmítne setkat jediný český hráč v soutěži Tomáš Satoranský, nebo probírá utajená témata v centrále CIA, tady to žije.
Na serveru Seznam Zprávy, toliko mocipány neoblíbeném, se objevuje fotografie Radka Vondráčka, stojícího na předsednickém pultíku ve sněmovně a hrajícího na kytaru. Věc, která by v normálně fungující demokratické společnosti znamenala okamžitou demisi daného politika, v současné situaci naštve pouze Miroslavu Němcovou a poslance TOP 09.
Všechny tyto zprávy nechává Babiš zpoza velké louže bez komentáře. Nyní je totiž třeba držet image úspěšného politika, kterého si k sobě „domů“ pozval nejmocnější muž na světě. Těsně před tím, než se má premiér sejít s americkou hlavou státu, přichází pro něj zřejmě ta nejnepříjemnější zpráva.
Policie se už nezajímá pouze o Čapák, ale pozvala se na návštěvu do domu Jaroslava Faltýnka a snaží se zajistit důkazy pro vyšetřování korupce okolo mýtného systému a firmy Kapsch. První místopředseda hnutí ANO sice tvrdí, že figuruje v celé šťáře, která probíhá od čtvrtka na několika místech, pouze jako svědek, ale nikdo nedokáže vysvětlit, proč mu tedy byl zabaven telefon a počítač. Navíc se začalo hovořit i o tom, že domovní prohlídka musela proběhnout před chystaným trestním stíháním, aby Faltýnek nemohl zničit důkazy.
A do této lehce „neaňácké“ nálady se vrací Andrej Babiš. Vzhledem k tomu, že v Americe se přítomní čeští novináři báli ho zeptat, co říká na situaci v Česku, užije si to naplno až doma. Má ovšem celou cestu z USA na vymýšlení důvodů, proč se to, či ono přihodilo. Hlavně nezapomenout na to, že se jedná o „Puč Washington“, za nímž stojí přinejmenším mafie. Přitom všechno jsou jenom důsledky toho, co zde v roce 2011 současný premiér začal praktikovat.