NÁZOR / Jindřich Rajchl, šéf útvaru PRO, se vyznal ze svých politických lásek. Celkem zbytečně, protože jeho názory známe. V zásadě stále vykládá věci, které bývají v plném zájmu zločinecké bandy s názvem Ruská federace, zvláště pak nedodávat Ukrajině zbraně k její obraně. V tom se shoduje s proslulými kolaboranty, jako je třeba Viktor Orbán.
Na facebooku Rajchl pokračuje v seriálu svých už monotónních coming outů.
„Tato jedna fotografie vyvolala včera hysterii ve všech eurohujerských kroužcích v naší zemi a pohoršila se nad ní i samotná předsedkyně sněmovny Markéta Pekarová Adamová. Podle ní prý jeden obrázek vydá víc než tisíc slov. A ještě dodala, že pro někoho bude Orbán vzorem i nadále“ píše Rajchl a přidává zobrazení nechutné scény, kdy se za ručičky dojemně drží maďarský autoritářský vůdce a válečný zločinec Vladimir Putin.
„A víte co – snad poprvé v životě s ní souhlasím!“ pokusil se uřvaný náčelník o vtip. „Já totiž na té fotografii vidím sebevědomého evropského politika, jenž je odhodlán prosazovat zájmy své země a svých občanů bez ohledu na veškerou mainstreamovou propagandu a zájmy globalistických elit, jejichž loutky nám vládnou u nás… Naši politici se raději pojedou servilně klanět do Bruselu před Ursulou von der Leyen, jež je prodlouženou rukou Klause Schwaba a George Sorose destruující tradiční Evropu ve jménu zelené a duhové propagandy,“ vypouští ze sebe Rajchl mnohokrát přežvýkané fráze. Zřejmě se duševně nasytil z Parlamentních listů, agentury TASS a dalších korýtek „alternativní pravdy“.
Pak něco o tom, jak by si „bez problémů“ podal ruku s Putinem, Bidenem (či raději s Trumpem), Si Ťin-pchingem a tak dále, jako by se už viděl v nějaké významné funkci.
„Malí hlupáci svět rozdělují, velcí státníci jej spojují. Proto Viktor Orbán byl, je a bude mým vzorem,“ zakončuje lokální náčelník své výkřiky.
Že by se raději kamarádil s Trumpem, který má na krku desítky žalob kvůli podezření z trestných činů a pokoušel se lhaním zvrátit výsledek voleb a jehož stoupenci napadli budovu Kapitolu a jemu se nějak nechtělo je zastavit, nepřekvapuje. Stejně jako to, že se mu líbí několikanásobný bankrotář. To celkem zapadá do Rajchlových ekonomických představ a jeho fantazírování, jak u nás bude benzín za stovku a měli bychom raději provozovat kšeftíčky s Ruskem.
Tak něco málo k Orbánově kolaboranství.
Je také proti dodávkám zbraní Ukrajině a je proti sankcím. Radostně pokračuje v obchodování s Ruskem, ačkoliv to rozhodně žádný ekonomický blahobyt Maďarsku nepřineslo.
„Maďarská vláda se domnívá, že je třeba zabránit protiofenzívě ukrajinské armády, protože by vedla pouze k dalším obětem konfliktu, především na straně Ukrajiny. V rozhovoru pro rozhlasovou stanici Kossuth to uvedl maďarský premiér Viktor Orbán,“ dočteme se ve zprávě agentury TASS.
Maďarsko staví ruskou jadernou elektrárnu za peníze půjčené v Rusku. Teda moc se zatím nestaví, ale to nevadí, pozoruhodná smlouva (s originálem v ruštině) vyjmenovává především sankce pro maďarskou stranu, když něco bude drhnout. Když Maďaři odhalili ruský špehovací systém v počítačích svého ministerstva zahraničí, nebránilo to ministrovi Szijjártóvi, který o tom už věděl, převzít si v roce 2021 Moskvě ruskou medaili Řád přátelství. Hackeři napojení na ruské zpravodajské služby FSB a GRU se nabourali do IT systému maďarského ministerstva zahraničí a dostali se k vnitřní komunikaci zahrnující i citlivé dokumenty NATO či EU. Řádili tam několik let. Ani po odhalení vláda pracovníky ministerstva nevarovala a neinformovala západní spojence či veřejnost.
Jak to vypadá s Orbánovou demokratičností?
Jak jsme tu už psali, je to systém hybridního autoritářství. Nikdo vám nezakáže se svobodně vyjadřovat, ale zařídí se, aby ten hlas nebylo slyšet. Do roku 2017 bylo asi 90 procent všech médií v Maďarsku vlastněno buď státem, nebo spojencem Fideszu, včetně všech regionálních novin v zemi. Nezakáže se svobodně cestovat, protože je to jedno a aspoň odejdou nespokojenci. Ovládne se ústavní soud, překreslením volebních obvodů změní volební systém, aby se zabetonovala ústavní většina.
Před posledními volbami Orbánova vláda utratila za předvolební billboardy osmkrát více než opozice. Kampaň Fideszu překročila zákonné limity výdajů na billboardy, ale prošlo jí to, protože plakáty financované vládou se označily za „veřejné informační aktivity“. Nakoupí se špehovací systém do mobilů, aby se vědělo, co si mezi sebou vykládá opozice a novináři. Peníze se přelévají do firem kámošů. S Evropskou unií se bude hrát komedie na hraně, aby bylo možné načerpat nějaké dotace. Kdyby byly někomu nápadné ekonomické neúspěchy, najde se nepřítel (Soros, Brusel, liberálové, globální levice, migranti).
Tak už víme, kdo je pro pana Rajchla vzorem a jak by to nejspíš jednou chtěl sám dělat. Děkujeme za přiznání, to se cení.