Před čtvrtečním schvalováním výročních zpráv ČT vystoupil v ranním vysílání i její ředitel Petr Dvořák. Šéf veřejnoprávního média mimo jiné řekl, že poslanci již neveřejně přiznali, že útočí na hospodaření ČT z důvodu nelibosti k jejímu nezávislému zpravodajství a publicistice. Jeho prohlášení předcházela debata kolem oslav výročí 17. listopadu.
„Celý proces zastírá, že politici nejsou spokojeni s tím, jak ČT nezávisle hodnotí politiku a hospodaření a společnost kolem. Tváří se to tak, že nám vyčítají, že nedobře hospodaříme, ale řada z nich už přiznala, že je to jenom zástěrka. Nelíbí se jim, jak funguje zpravodajství a publicistika ČT… Věřím, že diváci vidí, slyší a cítí, že jsme na straně diváků. Nemůžeme být na straně politiků vládnoucích, ani těch opozičních. Pokud se oběma těmto skupinám trochu nelíbí, co se o nich ve zpravodajství říká, tak to vypovídá o tom, že tu práci děláte na ČT dobře,“ obrátil se šéf instituce na moderátora.
Na toto ranní vystoupení následně reagovalo několik poslanců v čele s Jiřím Valentou (KSČM): „No, to je tedy velice úsměvné. Podle mého názoru pan generální ředitel opět a bezprecedentně zneužil obrazovku veřejnoprávního média pro své vlastní cíle, to znamená posílení dosavadních zakonzervovaných struktur v ČT, které jsou napojeny na její netransparentní penězovody, ať již přímo, či nepřímo,“ uvedl komunista během rozpravy a rázem dodal: „A jeho podprahový vzkaz občanům? Ty, koncesionáři, raději mlč, nebo budeš ostrakizován jako tito mocichtiví poslanci. Bohužel pro pana ředitele fakt, že se dnes pouze snažíme částečně rozkrýt podivné kupecké hospodaření v ČT, však ani touto šarádou, zbytečnou šarádou, nenaruší.“
Mezi další kritiky patří také členové hnutí SPD. Především kritizují vystupování některých moderátorů a složení hostů například diskuzního pořadu Otázky Václava Moravce, kam neměl být Tomio Okamura již pět pozván. Ten navíc posléze obvinil Petra Dvořáka, že se vyhýbá diskuzi, a vyzval ho k přijetí pozvání do diskuzního pořadu Jaromíra Soukupa na TV Barrandov.