Předseda hnutí Svoboda a přímá demokracie Tomio Okamura se před několika dny zesměšnil, když prohlásil, že by chtěl zavést den obětí holocaustu, který přitom už existuje od roku 2003. Redaktoři Českého rozhlasu se ho na věc chtěli zeptat, politik však místo toho opět jen veřejnoprávní médium urážel.
Na webu rozhlasu autor textu popsal, jakou anabázi měli se snahou získat Okamurovo vyjádření. Novináři se chtěli místopředsedy sněmovny zeptat na následující: Zda si informaci před televizním výstupem ověřoval, jestli ji s někým konzultoval a zda se jen účelově nesnaží zmírnit dopady výroků týkajících se bývalého sběrného a pracovního tábora v Letech u Písku, kvůli němuž mu hrozí odvolání z postu místopředsedy sněmovny, uvádějí na webu.
Zdroj: Český rozhlas
Místo toho, aby Okamura normálně odpověděl na otázky, přečetl následující text: „Vzniká dojem, že Český rozhlas otevřeně vstoupil do politiky jako politický subjekt, který je součástí politického zápasu v České republice. Za peníze českých občanů špiní nepohodlné politiky a politické subjekty. Žádáme, aby Český rozhlas sdělil občanům České republiky, kolik jsou platy a mzdy jednotlivých redaktorů.“
Opět se tak dostáváme do situace, kdy politik, místo aby čelil kritice či aspoň vysvětlil své postoje, obviňuje novináře z toho, že jsou zaujatí proti němu a zpochybňuje existenci veřejnoprávních médií.
Okamura byl kritizován za zlehčování hrůz koncetračního tábora v Letech. Později vše popíral, na veřejnost se však dostala slova jeho kolegy Miloslava Roznera, který místo, v němž zemřelo více než 300 lidí, za neexistující pseudokoncentrák.
Tlak na nezávislá média stále roste. Pomozte nám i vy svobodně informovat o všem, co se děje, a předplaťte si Revue FORUM ZDE! Děkujeme.