Ruská státní média naznačují, že by prezident Donald Trump mohl požádat o azyl v jejich zemi, aby se vyhnul trestnímu stíhání, až opustí Bílý dům. Uvedl to ve středu list The Daily Beast.
Donald Trump a jeho podnikatelské organizace jsou středem zájmu mnoha vyšetřování prokurátorů v New Yorku a Washingtonu. Proto se nabízí otázka, co s Trumpem bude, až 20. ledna opustí prezidentský úřad.
Olga Skabejevová, která moderuje pořad „60 minut“ na státní televizi Russia-1, řekla 3. prosince, že Trumpova prekérní situace je „velmi vážná“ a že by měl zvážit azyl v Rusku.
Igor Korotčenko, ruský vojenský expert, který zasedá v radě ministerstva obrany, ve stejném pořadu prohlásil, že „Rusko může podle listu The Daily Beast nabídnout politický azyl pronásledovanému bývalému prezidentovi Spojených států Donaldu Trumpovi“.
„Ale ať to není jen tak, že prostě dorazí do Rostova nebo jinam, ale ať také převede sem své hlavní město a konečně postaví své slavné Trump City někde v naší Nové Moskvě,“ dodal.
Trump je v Rusku populární a státní média ho často označují jako „našeho Donalda“, „Trumpušu“ a „soudruha Trumpa“, jak uvádí The Daily Beast. Několik významných státních sdělovacích prostředků se zajímá u prezidentův další úděl a dokonce z něj viní demokraty. Státní agentura RIA Novosti 5. prosince prohlásila, že hrozící soudní spory jsou metodou Demokratické strany, jak na Trumpa při jeho odchodu „plivnout“.
Není zcela jasné, zda ruské sdělovací prostředky myslí své výzvy, aby Trump požádal o azyl v Rusku, vážně, ale The Daily Beast označil tyto výstupy za „spolehlivý barometr nálady v Kremlu“.
Jak už jme tu psali v říjnu, televizní stanice RT financovaná Kremlem se svérázně zapojila do americké prezidentské kampaně. Pomocí deep fake technologie vytvořila klip, kde nabízí prezidentu Donaldu Trumpovi místo „zvláštního moderátora“, pokud prohraje volby v roce 2020.
RT použila tuto technologii a „přestěhovala“ Trumpa v čase několik týdnů směrem dopředu do budoucnosti, kde přijímá nabídku ruského prezidenta Vladimira Putina stát se po prohraném hlasování 3. listopadu „zvláštním moderátorem“ RT. Deep fake postupy umožňují, pokud to tvůrci umí, dokonale umístit na tělo herce tvář kohokoli a použít i příslušný hlas. Takhle tedy můžeme sledovat Donalda Trumpa, jak se adaptuje na svou novou práci v Moskvě.
Trump si pochvaluje, jak je v Rusku skvěle, stěžuje si, že mu běží moc rychle čtecí zařízení a pokladní v jídelně RT sděluje, že jídlo za něj „zaplatí Mexiko“. V Moskvě obdivuje „velkou, velkou“ kremelskou zeď.
(Zdroj: Businessinsider.com.)