Ruské vedení je podrážděné posledními výroky amerického prezidenta Joea Bidena. Zvláště jeho označením ruského prezidenta Vladimira Putina za „zabijáka“. Jenže přes silná slova na tom Rusko není moc dobře. Nebýt těch zbraní, asi by si ho nikdo moc nevšímal. Pikantní je, že tohle si uvědomují v Rusku i krajní nacionalisté a dávají to najevo.
Zajímavé je, že kritika současného vedení v Kremlu nepřichází jen ze strany různých proudů opozice, ale také od ultravlasteneckých sil. Těm nevadí ruské imperiální výpady a porušování lidských práv, ale mají dojem, že Kreml není dostatečně vlastenecký. Kromě toho také vnímají, jak je značná část současných ruských elit zkorumpovaná a že o vlastenectví často mluví, ale jak to jde, tak si mocní ulijí peníze do zahraničí na proklínaný Západ, zatímco země zaostává.
Na nacionalistickém webu Cargrad si tak autor Jurij Pronko 20. března stěžuje:
„Situace se zostřuje. Po – mírně řečeno – nepříliš adekvátním prohlášení prezidenta Joea Bidena vůči jeho ruskému protějšku je zřejmé, že v dohledné budoucnosti nemůže být řeč o navázání vztahů. Washington a jeho kumpáni navíc udeří na nejbolestivější místa Ruska. Podle mého názoru jsou tři: zkorumpované elity, což má za následek slabou ekonomiku a chudé obyvatelstvo.
Na neadekvátnost vyjádření Washingtonu musí být adekvátně odpovězeno. Podle mého názoru by takovou reakcí mohlo být zahájení skutečného programu hospodářského rozvoje Ruska. Jeho základními principy jsou demonopolizace, deoffshorizace, substituce dovozu, stimulace investic prostřednictvím uvolnění fiskálních a donucovacích postupů, spuštění dlouhodobých penzijních programů, zodpovědný postoj k rublu a jeho hodnotě. Je nepřijatelné, aby se národní měna stala »zástavou ve hře«, jejímž prostřednictvím se řeší problémy státu, byť na úkor příjmů a kupní síly občanů.
Kromě toho se domnívám, že stát musí veřejně oznámit své plány na vytvoření nových průmyslových odvětví a pracovních míst. Oznámit zahájení rozsáhlého projektu přesídlení rodin z »člověkáren« do jejich vlastních domovů. Zahájení nových rozsáhlých infrastrukturních projektů, které zemi spojí, a tak dále. Ano, mnohé z toho, co bylo řečeno, bylo řečeno již mnohokrát, ale skutečné kroky jsou bohužel minimální. Přesto je to pro ruský stát hlavní riziko.
Myslím, že tohle je největší nebezpečí. Rusko může vyhrát války. Co Rusové umí, je bojovat. Když na nás tlačí, vyhrajeme, ať je to jakkoliv těžké. Za obrovskou cenu, ale vyhráli jsme. Ale velmi často prohráváme svět, ztrácíme ho. Mluvíme o tom jak z hlediska hospodářských problémů, tak z hlediska degenerace vládnoucí třídy. Podvodná korupce se stala systémem, naprostá absence sociální spravedlnosti a zrada elit je největším nebezpečím. A zdá se mi, že pokud oni opravdu začnou tlačit na toto slabé místo, prohrajeme…
Tyto bolestivé body jsou pro náš stát vážnou výzvou. Bez nacionalizace elit je podle mého názoru nemožné je překonat a vyřešit. Prodejnost lidí na vrcholu ruské pyramidy je nad veškerou míru. Mají jen jedinou myšlenku – povolení k pobytu a dvojí občanství.
Nejoblíbenějšími zeměmi pro změnu daňového rezidenta jsou Kypr, Malta a Velká Británie, následované Švýcarskem a Monakem. Ti, kteří nás učí, jak žít, běží tam…
Kdo vyváží peníze? Ti, kdo obchodují se surovinami, dnes vyvážejí peníze… Stát jim nechce vzít jejich přirozenou rentu, která by měla patřit celé společnosti, takže udělá daňový manévr, úplně zruší vývozní clo, čímž vývozcům surovin vlastně poskytne bonus, že místo toho, aby suroviny v Rusku zpracovali, vezmou si je do zahraničí, a tam nechají své peníze…
Lidé v naší zemi jsou trpěliví, ale otevřenou zradu nepřijímají. Nikdo z nás nechce destabilizaci a chaos, ale ti, kdo si kupují »zlaté pasy«, by si měli uvědomit, že když mluví o lásce k vlasti, měli by ji projevovat a dokazovat konkrétními činy, nejen slovy. Lidé tuto skutečnost jistě ocení. Jestli chcete vypadnout, žádný problém, tak vypadněte. Jen nechte nás a naši zemi na pokoji.
Nevhodné chování Washingtonu je pro mě osobně zřejmé, ale bude reakce Moskvy adekvátní? Doufám, že odpověď zní ano.“
Tolik rozhořčený ruský vlastenec. Vlastně má v tom všem dost pravdu. Jen se musíme tady na dekadentním Západě dost smát, že by se v současném vedení Ruska najednou probudilo pravé národní cítění, že by se oligarchové chtěli vzdát svých zahraničních vil a politici posílání svých dětí na studia do Velké Británie. To určitě! Vždyť kvůli tomu všemu se na společenský vrchol vyšplhali a hodlají se tam udržet za každou cenu. Zatím teče krev Rusů, které mlátí v ruských ulicích jiní Rusové. Netluče je nějaké americké komando, ani „banderovci“ z Ukrajiny.