Ta nová ČSSD v režii Hamáčka a Zimoly je spíše stará ČSSD v režii Zemana. Ke slovu se opět dostávají odpadlí sociální demokraté, kteří se řadí ke skalním fanouškůlm Miloše Zemana. Místa na ministerstvech by měli obsadit například Zdeněk Škromach, nebo Michal Hašek.

Škromach má působit na ministerstvu práce a sociálních věcí, Hašek na ministerstvu zemědělství. Dost to vysvětluje úpornost, s jakou například Hašek přesvědčoval spolustraníky, že by ČSSD měla jít do vlády s bolševiky a politickou divizí Agrofertu. Zřejmě měl slíbeno, případně, dočká se odměny za vydatnou agitaci.

ČSSD úspěšně pokračuje v sebelikvidaci. Na vládní funkce klepající se předsednictvo strany nepojalo vnitrostranické referendum jako skutečné svobodné referendum, ale jako nepříjemnou komplikaci na cestě k výplatám a hezkým vizitkám. Jednostranně přesvědčovalo řadové sociální demokraty po celé zemi, že mají svojí stranu poslat do vlády trestně stíhaného estébáka podporovanou bolševiky.

Po pěti letech se do popředí dostávají účastníci Lánského puče. Na schůzce se Zemanem tehdy byl Škromach, Hašek i Zimola. Se Zemanem po volbách 2013 tajně řešili, jak odstavit Sobotku. Hašel opakovaně lhal o tajném jednání. Nakonec musel odejít z vrcholné politiky. Sobotka tehdy pokus o puč ustál, na jeho podporu se uskutečnila i demonstrace. Její účastníci označovali Haška, Škromacha, Zimolu a Tejce za zrádce.

Nyní se vracejí v plné síle a pod dozorem Zemana. Gratulace do Lidového domu!

 

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner
Štěpán Malát
Štěpán Malát
Další články autora