Ačkoli nic takového jako Sudety neexistuje, šéf sudetoněmeckého krajanského sdružení a bývalý dlouholetý pravicový europoslanec Bernd Posselt o sobě stále mluví jako o sudetském Němci. Ve skutečnosti je jako „Sudety“ označována část českého pohraničí, v níž měli několik set let většinové zastoupení Němci, kteří sem byli pozváni, aby zalidnili neobývané, zejména horské oblasti. Nacisté však pro tuto část pohraničí záměrně propagovali vlastní jméno, aby vytvořili dojem, že se jedná o nějakou historickou oblast nepatřící k Čechám, Moravě ani českému Slezsku.
Posselt byl hostem pořadu „Dvacet minut Radiožurnálu“.
V rozhovoru se zamýšlel nad Evropskou unií a pozicí Německa v ní. Integrace Německa do většího evropského celku je podle něj v zájmu malých států, aby Německo nemohlo ovládnout Evropu, nýbrž spolupracovat s malými státy jako s partnery. To je ale výhodné i v pro Německo. Různé pruské výboje v 19. století či obě světové války ve 20. století nepřinesly Německu nic dobrého, jak upozornil Posselt.
Česko‑německá deklarace, která brzy oslaví 20 let existence, je podle Posselta dobrá a bude její výročí oslavovat. V minulosti byl spolek sudetských Němců proti, protože se nemohli k vytváření deklarace připojit. Deklarace však ve vzájemných vztazích pomohla. Její nevýhodou ale je, že ji psali úředníci. Deklarace tak nepovažuje sudetské Němce za české krajany a ani se nesnaží o usmíření, pouze konstatuje, že k usmíření došlo (což tehdy podle Posselta ještě ani zdaleka nebyla pravda).
„Brexit“ považuje Posselt za nedůležitý, protože se Spojené království do Evropské unie nikdy nehodilo. Je to podle něj ostrovní stát na okraji Evropy, který sám sebe nikdy nepovažoval za součást Evropy. Klíčové pro další osud EU však budou francouzské prezidentské volby, ve kterých hrozí vítězství nacionalistky a Putinovy kamarádky Marine Le Penové.
Posselt oceňuje federální uspořádání Německa zavedené legendárním pravicovým kancléřem Adenauerem. Žádný centralismus.
Nekritizuje kancléřku Merkelovou za její politiku vůči uprchlíkům. Problém podle něj totiž způsobilo primárně Řecko, když vpustilo uprchlíky k sobě a pak je pouštělo dál. Neměli bychom tedy kritizovat Maďarsko či Makedonii za tragédie, které se tam na hranicích staly, a je dobře, že jim Německo pomohlo. Bavorsko, ze kterého Posselt je, pomohlo ještě více než zbytek Německa. V Mnichově i dalších bavorských městech je větší podíl nových imigrantů i Turků než třeba v Berlíně. Všechno však má své meze. Bavorsko má pouze 12 miliónů obyvatel a počet přijímaných uprchlíků je tedy nezbytně nutné zastropovat, jak varoval Posselt.
Slavný bývalý americký ministr zahraničí Henry Kissinger (pravicová Republikánská strana) napsal o Angele Merkelové, že ji oceňuje za to, jak je věcná. Podle Posselta je chladně profesionální ve vztahu k finanční krizi i vůči Putinově nebezpečnému režimu.