Návštěva čínského prezidenta v Praze měla dozvuky i v Radě České televize. Televizní radní Zdeněk Šarapatka tam ve středu ostře vystoupil proti kritice zpravodajství k Si Ťin-pchingově návštěvě, kterou v proruských Parlamentních listech spustil senátor a předseda zemanovské Strany práv občanů Jan Veleba. Tomu se nelíbily formulace moderátorů a hostů ve zpravodajství ČT24 k čínské návštěvě. Redakci veřejnoprávní stanice proto označil za „ksindl“ a vyzval k ignorování zákona o televizních poplatcích.
Rada České televize by podle Šarapatky neměla k takovým excesům mlčet. Chování senátora označil za nehorázné zneužití senátorské imunity. Radním v té souvislosti připomněl, že koncesionářům, zaměstnancům České televize ani členům televizní rady by veřejný výrok „Veleba je ksindl“ beztrestně neprošel. Ocenil nestrannost a odvahu moderátorů a komentátorů České televize podat veřejnosti nezkreslený obraz průběhu a okolností čínské návštěvy.
Před týdnem přišel s kritikou České televize také vicepremiér, ministr financí, velkopodnikatel a vlastník dvou celostátních deníků Andrej Babiš. V parlamentní obhajobě svého dotačního skandálu kolem farmy Čapí hnízdo, o kterém veřejnoprávní televize informovala, urážel konkrétní novináře i televizní radu. Do Babišova seznamu nepřátel se tak dostal i Šarapatka. Před časem totiž vyslovil podezření z porušení zákona v pořadu „Máte slovo“, kde podle něj moderátorka Michaela Jílková diskriminovala Babišovy oponenty. Ministr financí je tak po prezidentu Zemanovi a senátorovi Velebovi dalším politikem, který útočí na nezávislost veřejnoprávního média.
Agresivita těchto politiků vůči České televizi podněcuje podle Šarapatky k násilí na jejích zaměstnancích. Moderátorka publicistického pořadu „168“ Nora Fridrichová se na sociální síti dozvěděla od Zemanova příznivce Jiřího Jeřábka, že její „smrt by měla blahodárný vliv na společnost jako smrt nikoho jiného“ a že „sekání hlav by se mělo zavést i v Česku – nejdříve by se usekla nacistická hlava Fridrichové, pak Pastorčákové“.
Reportérům ČT zase pohrozil reálný uživatel Facebooku, že „Česká televize by si zasloužila vystřílet jako Charlie Hebdo“. Tématu se věnuje i týdeník Respekt. Stejným vyhrůžkám jsou podle předsedy televizní rady Jana Bednáře vystaveni i někteří radní České televize. Ta už se obrátila na policii. Její smíšené hlídky s armádou střeží Kavčí hory také kvůli prevenci teroristických útoků.