Kompaktní SUV jménem Elroq z dílny automobilky Škoda Auto bude mít premiéru až na podzim. Oficiální siluetu tohoto nového elektrického modelu si však již můžete prohlédnout na sociálních sítích, kde jej tuzemská automobilka ukázala. Elroq bude prvním sériovým modelem značky se zcela novým designem.
Podle šéfdesignera Škoda Auto Olivera Stefaniho je neustálý vývoj klíčových designových prvků náročný, ale zároveň vzrušující úkol. „Velmi nás těší, že konečně můžeme představit siluety prvního modelu značky Škoda, do kterého se již promítají prvky nového designového jazyka Modern Solid,“ popisuje podzimní novinku.
Nový design zahrnuje především robustnější vzhled a o mnoho delší reinterpretaci masky chladiče, která se nazývá Tech-Deck Face. Stefani doplňuje, že se jedná o první vůz, jenž má na výrazně tvarovaném prolisu kapoty nápis Škoda.
Pro Elroq bude charakteristický minimalistický exteriér, jenž má propojit robustnost a funkčnost s autenticitou. Přední část vozu zvýrazňují dělené světlomety, jejichž světelná linka v horní části přechází do blatníků. Interiér má řidičům dopřát výjimečný komfort a také praktičnost.
Elroq bude podle výrobců měřit přibližně 4,5 metru na délku. Společně s modely Eniaq a Eniaq Coupé půjde již o třetí model značky Škoda, který bude navržený na modulární platformě MEB, jež je určena pro elektromobily a vyvinuta Volkswagenem.
Světová premiéra proběhne na podzim tohoto roku a odstartuje novou elektrickou éru. Automobilka Škoda totiž v následujících letech uvede na trh hned šest elektrických modelů.