Sněmovní mandátový a imunitní výbor nezahájil disciplinární řízení s předsedou opozičního hnutí ANO Andrejem Babišem, který čelil dvojici podnětů místopředsedy dolní komory Jana Bartoška (KDU-ČSL). Podněty se týkaly Babišova jednání a výroků na plénu, výbor se k jeho postupům postavil kriticky. O usneseních z neveřejné schůze výboru novináře informovala jeho předsedkyně Helena Válková (ANO).
„V obou případech můžu konstatovat, že jsme neshledali podmínky pro zahájení disciplinárního řízení,“ řekla Válková. Debata byla podle ní temperamentní, názory se podle ní různily.
Jeden z Bartoškových podnětů se týkal Babišova jednání při březnovém schvalování snížení červnové valorizace. Sněmovna tehdy na návrh koalice omezila po 83 hodinách od začátku schůze vystoupení poslanců na nejvýše dvakrát pět minut, a to včetně řečníků s přednostním právem. Krok vyvolal silný odpor opozice.
Babiš tehdy dvakrát odmítl rozhodnutí koaliční většiny respektovat a opustit řečniště. Kolem něj se shromáždili další opoziční poslanci, aby zabránili případnému Babišovu vyvedení ze sálu. Spor tehdy vyřešilo až jednání členů širšího vedení dolní komory, po němž bylo omezení řečníků s právem přednostního vystoupení zrušeno. Podle Bartoška, který tehdy schůzi řídil, předseda ANO hrubě porušil jednací řád. Výbor se podle Válkové většinově shodl na závěru, že Babišovo jednání bylo vůči předsedajícímu schůze „zbytečně vyhrocené“.
Druhý podnět mířil na Babišovy výroky na plénu z počátku dubna, kdy předseda ANO podle Bartoška bez jakýchkoli důkazů tvrdil, že se strany KDU-ČSL a ČSSD v roce 2009 nelegálně obohatily na úkor České pošty. Babiš oponoval, že netvrdil, že se na úkor České pošty přímo obohatily KDU-ČSL a ČSSD, byly ale ve vládě při prodlužování spolupráce pošty a ČSOB. Imunitní výbor podle Válkové uvedl, že se Babiš „dopustil nepodložených výroků ve vztahu k hospodaření státního podniku Česká pošta v letech 2009 a 2010“. Výroky ale nezakládají důvod pro disciplinární řízení vzhledem pro velký časový odstup.