Pentagon potvrdil, že velitele íránských elitních jednotek Kuds Kásima Solejmáního zlikvidoval s použitím dronu. Před strojem MQ-9 Reaper, který americké letectvo do podobných akcí nasazuje, neměl šanci uniknout.
K rychlému a přesnému útoku americké letectvo použilo osvědčený bezpilotní letoun MQ-9 Reaper společnosti General Atomics z kalifornského San Diega, který je určený pro útoky na pohyblivé cíle. Zmíněný bojový stroj má maximální vzletovou hmotnost bezmála pět tun a lze jej vyzbrojit různými bombami i raketovými střelami.
V autě se Solejmáním explodovala jedna ze dvou čtvrttunových, laserem naváděných střel AGM 114 Hellfire v ceně přibližně 1,5 milionu za kus, které spolu se čtveřicí raket vzduch-vzduch tvoří běžnou výzbroj tohoto stroje. Ten se s plnou zátěží udrží ve vzduchu 15 hodin.
Videa z testů střel, jimiž armáda tento bezpilotní letoun vyzbrojuje, ukazují, že před nimi prakticky není úniku. Laserem naváděné zkušební rakety na zpomalených záběrech opakovaně zasahují různě rychle jedoucí, ale i akcelerující auta. Na jednom ze zpomalených záběrů z těchto testů je patrné, jak raketa proniká do kabiny auta pohybujícího se rychlostí 100 km/h.
V praxi se dron MQ-9 osvědčil mimo jiné 12. listopadu 2015, kdy v syrském městě Rakka vystřelil dvojici raket Hellfire na auto s teroristou Mohammedem Emwazim známým jako džihádista John, který zavraždil devět novinářů a humanitárních pracovníků.
K popisu stavu těch, kteří se v minulosti stali terčem úspěšného útoku zmíněnými raketami, komentátoři používají výraz „vaporizován“ neboli „vypařen“. Zprávy o Solejmáního identifikaci podle prstenu napovídají, že nejinak tomu bylo i v jeho případě. Pentagon likvidaci velitele íránských elitních jednotek vysvětluje Solejmáního odpovědností za smrt stovek amerických i spojeneckých vojáků.