Mezi hosty nedělního pořadu stanice Českého rozhlasu Plus k výročí bolševické revoluce v Rusku se objevila nová předsedkyně Komunistické strany Čech a Moravy Kateřina Konečná. Je to vskutku úžasné, jakou svobodu nám dopřává veřejnoprávní rádio. Můžeme si zavzpomínat na časy, kdy se ze všech médií 7. listopadu linul jednolitý chór plesajících hlasů, jak Velká říjnová socialistická revoluce přinesla osvobození člověka.
Předsedkyně KSČM na tuto tradici z totalitních časů hrdě navázala. Podle Konečné byla VŘSR, jak důsledně nazývala bolševický puč, „velikým historickým předělem“, jenž byl svým významem srovnatelný s revolucí francouzskou. Bolševická revoluce k nám prý přes časový předěl 104 let stále vysílá své poselství, které Konečná shrnula do věty: vybudujme nový systém a postavme v něm člověka na první místo. V centru musí stát člověk, a ne peníze, zasnila se předsedkyně komunistů. To je podle ní odkaz bolševické revoluce.
Když ji moderátor upozornil, že po revoluci následoval vražedný teror, tak bez uzardění uvedla, že to nechce moc hodnotit, a jestli se něco nepovedlo, tak to nebylo chybou revoluce. Výhrůžně pak zněla její prognóza, že se tato revoluce může jednou zopakovat, protože nyní nám také vládne jedno procento bohatých a všichni na ně dřeme. A lidi toho prý začnou mít dost. Soudružka Konečná tudíž věří, že k revoluci znovu dojde.
Konečná byla až druhým hostem v debatě o bolševické revoluci. Prvním byl vynikající expert na ruskou problematiku Libor Dvořák, který spolupracuje i s redakcí deníku FORUM 24. Ten připomněl, že v současném Rusku považuje éru Sovětského svazu za dobrou 30 procent Rusů a dalších 35 procent jí přičítá spíše pozitivní stránky. Zároveň připomněl, co revoluce Rusům přinesla: krvavou občanskou válku, teror, Stalinovy čistky, gulagy a chudobu. Je smutné, že většina Rusů tuto pravdu vytěsňuje.
Vytěsnila ji i předsedkyně KSČM Konečná. Svým vystoupením nám připomněla, že po říjnových volbách a volebním debaklu komunistů nastal vhodný čas na to, aby byla KSČM postavena mimo zákon. Pak by již naše veřejnoprávní média nemohla vytvářet dojem, že za vyvážené vysílání bychom mohli považovat třeba to, když v debatě mluví pět minut Židé a pak pět minut Hitler.
Komunistická strana stále zastává zločineckou ideologii a maskuje ji falešným humanismem. Její působení na veřejné scéně je v rozporu se zákonem o protiprávnosti komunistického režimu, a jestli není možné, abychom tu měli stranu nacistickou, tak bychom tu neměli mít ani stranu komunistickou. Zločinnost obou ideologií se ukázala v historii jako zcela srovnatelná. Skutečnost, že KSČM vypadla konečně z poslanecké sněmovny, je vhodnou příležitostí napravit nenormální stav, kdy se nám tu extremistická strana svobodně promenuje politickou scénou. Již nejde říci, že bychom tím zakazovali jednu z parlamentních stran.
Využije pětikoalice demokratických stran tuto velkou historickou šanci? Měla by. KSČM by byla nucena se přejmenovat a její extremistický charakter by se musel lépe skrýt. A určitě by byla pro voliče ještě méně lákavou volbou než dnes.