Španělská média oznámila, že se sportovkyně a osoba blízká ruskému vůdci Vladimiru Putinovi Jelena Isinbajevová přestěhovala na ostrov Tenerife. Zprávu listu El Digital Sur zmiňuje web Meduza.io.
Podle listu žije Isinbajevová v „luxusním komplexu“ na ostrově Tenerife. Novináři píší, že bývalá atletka vede „tajnůstkářský životní styl“.
Jelena Isinbajevová je dvojnásobná olympijská vítězka ve skoku o tyči (zlato získala na hrách v letech 2004 a 2008), bronzová medailistka z olympijských her 2012, několikanásobná mistryně světa, držitelka 28 světových rekordů.
V roce 2012 byla Isinbajevová zmocněnkyní Vladimira Putina pro ruské prezidentské volby. V roce 2013 však prohlásila, že chce žít v Monaku a nemá v plánu zůstat v Rusku, protože její rodný Volgograd je „mizerné“ a „strašné“ město, které „degradovalo“. Ministr obrany Sergej Šojgu povýšil Isinbajevovou do hodnosti majora v květnu 2015, předtím podepsala pětiletou smlouvu o službě v ruské armádě. V listopadu 2017 oznámila, že se připojuje k hnutí Putin Team, které vytvořil hokejista Alexandr Ovečkin.
Když Vladimir Putin oznámil změny ústavy, neprodleně vytvořil pracovní skupinu, která pak změny údajně navrhla. Tvořilo ji 75 lidí: poslanci, hudebníci, herci, spisovatelé, další osobnosti a celkem 11 právníků. Byly v ní také bývalé sportovkyně, krasobruslařka Irina Rodninová a atletka Jelena Isinbajevová.
„Přechod Isinbajevové ze sportu do politiky (kariéru oficiálně ukončila v srpnu 2016) byl nepřehlédnutelný a bleskový, ale je těžké pochopit, ve kterém přesně okamžiku se z ní stala odbornice na legislativu a právo,“ napsal v roce 2016 web Sports.ru.
V únoru 2023 byly na Isinbajevovou uvaleny ukrajinské sankce. Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj uvedl, že sankce byly uvaleny proti „těm představitelům ruské sportovní sféry, kteří se snaží dát sport do služeb agrese“.