Švédská letniční církev Livets Ord (Slovo života) se rozhodla pro originální způsob boje proti takzvanému Islámskému státu. Na území, které džihádisté kontrolují, bude za pomoci dronů létajících ve vysoké výšce shazovat tisíce malých elektronických Biblí. Uvedl to na svých webových stránkách Vatikánský rozhlas.
Bible mají velikost krabičky od léků a nepotřebují elektřinu, napájejí se samy, uvedl Christian Ǻkerhielm z této církve pro švédskou veřejnoprávní televizi SVT. Jak dodal, projekt odstartuje za několik týdnů a jeho cílem je shodit nad okupovaným územím v Iráku tisíce Biblí. „Naším záměrem je předat naději a lásku křesťanského evangelia obyvatelům žijícím v uzavřených oblastech, kde jsou jim upírána lidská práva,“ stojí na webových stránkách Livets Ord.
Na projektu spolupracují některými místními organizacemi. Se kterými, to nechtějí zatím švédští křesťané prozradit. „Projekt probíhá za konzultace a spolupráce s partnery působícími ve zmíněné oblasti a jde ruku v ruce s humanitárním úsilím, poskytnutím lékařského týmu v uprchlických táborech a rozdělování jídla a oblečení potřebným,“ uvádějí členové švédské letniční církve.
Církev Livets Ord (jinak také Word Of Life, doslova „Slovo života“) je největší evangelická misijní církev švédského hnutí víry. Jejím primárním záměrem je pomáhat věřícím vstoupit do praxe slov Bible. Ústředním tématem kázání v Livets Ord jsou víra, uzdravení, modlitby a odpovědi na modlitby, společně s přesvědčením, že Bůh je dobrý. Církev založili v roce 1983 Ulf a Brigitta Ekmanovi, kteří před dvěma lety oficiálně přestoupili do katolické církve. Livets Ord se rychle rozrostla a slavila misijní úspěchy v zemích, jako je Rusko, Ukrajina, Afghánistán, Izrael a Indie. V České republice a bývalém Československu měla vliv například na církev Voda života a některé sbory Slovo života.
Livets Ord se občas pouští do poměrně odvážných akcí. Za takové lze z minulosti označit třeba rozšiřování Biblí v někdejším Sovětském svazu nebo později v Číně a dokonce i v Severní Koreji. Teď je na řadě Islámský stát v Iráku.