Ruský motorkářský gang Noční vlci, proslulý svou kriminální minulostí, osobní účastí na anexi Krymu, blízkým vztahem k Putinovi a propagandistickými jízdami přes naši republiku, se usadil na Slovensku. Tedy přesněji jejich „evropský štáb“, jak si říkají, který za účasti členů ruského velvyslanectví otevřel své nové působiště v obci Dolní Krupá. Nejen veřejnost, ale i bezpečnostní služby znepokojil už sám tento fakt, vnímaný jako jasná bezpečnostní hrozba. Šéf gangu „Chirurg“ Zaldostanov nebude na sankčním seznamu se zákazem vstupu do Evropské unie asi jenom tak z legrace…

Brzy nato se ještě zjistilo, že v pronajatém areálu se nacházejí tanky, obrněná vozidla a další vojenská technika. Sice nefunkční a znehodnocená a v majetku slovenského Vojenského historického ústavu, který spadá pod Ministerstvo obrany SR, ale i tak… Jak poté informoval slovenský deník Pravda, ministerstvo už rozhodlo, že Noční vlci musejí techniku vrátit majiteli.

Sami však na Slovensku zůstávají. A protože Slovenská a Česká republika jsou úzce provázané a spřátelené země s podobnými problémy, není divu, že se k Nočním vlkům vyjádřili oba prezidenti.

První prezident o Nočních vlcích promluvil v dubnu letošního roku, v době, kdy jejich průjezd Českou republikou vyvolal demonstrace a značný odpor části politické scény i veřejnosti.

Poté, co Putinovy nezvané gangstery, pod rudými vlajkami nepokrytě rozvážející kremelskou propagandu, přirovnal ke koloně americké armády, která v souladu s naší účastí v NATO, projížděla Českou republikou, novinářům objasnil:

„Stejně tak nevidím nic špatného na průjezdu motorkářů, kteří chtějí znovu dovézt ruskou vlajku do Berlína a připomenout si tak 70. výročí dobytí Berlína Rudou armádou.“ Na Nočních vlcích tedy nevidí nic špatného a podle jeho názoru se kolem toho „jako obvykle dělá hysterie“.

Ruské agentuře TASS ještě předtím sdělil, že se sankcemi proti Ruské federaci nesouhlasí a že Krym zkrátka je a bude ruský – doslova, že přičlenění Krymu pokládá za „fait accompli“ čili hotovou věc.

Koncem července 2018 se na svém facebookovém účtu vyslovil i druhý prezident:

„JE TŘEBA KONAT, DŘÍV NEŽ SE NĚCO STANE.

Motorkářský gang Noční vlci je nástrojem režimu, který se podílel na zabrání území sousední země – anexi části Ukrajiny v rozporu s mezinárodním právem, kterou naše vláda neuznala a neuznává. A kvůli které spolu s ostatními státy západního světa uvalila na Rusko sankce a opakovaně hlasovala za jejich prodloužení. Noční vlci se po boku speciálních jednotek ruské armády zapojili do vojenských operací na Krymu. Někteří členové motorkářského klubu za to v Rusku dostali státní vyznamenání. Zakladatel Nočních vlků se pro účast na anexi Krymu ocitl na sankčním seznamu a nesmí vycestovat do žádné z členských zemí Evropské unie. Takže, aby bylo jasno, nejsou to žádní neškodní milovníci motorek.

Působení motorkářského gangu je vzhledem k těmto okolnostem zjevným bezpečnostním rizikem pro naši zemi. Domnívám se, že čekat na to, až spolek sloužící cizímu státu začne na území naší republiky porušovat zákon, je chybnou bezpečnostní strategií. Vyzývám proto vládu, aby bezpečnostním složkám vytvořila veškeré potřebné podmínky k účinnému zásahu proti pochybným spolkům, které se roztahují po naší zemi.“

Jistě není těžké uhodnout, který prezident která slova pronesl, že ne? Pro dobré svědomí ale napovíme, že první citát uvádíme v originále, zatímco druhý v překladu do češtiny.

Jste, milí čeští spoluobčané, hrdí na svého prezidenta? Najděte deset (tisíc) rozdílů. 

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner