Jak to říká TASS, tak to bude pravda. Ve smyslu deníku Pravda. Ruská agentura nám píše, že „íránští občané s bydlištěm v Moskvě a ruští státní příslušníci přinášejí květiny do budovy íránského velvyslanectví v ruském hlavním městě na počest vzpomínky na velitele síly Íránu revolučních gard Kásima Sulejmáního, kterého v pátek zabily americké síly poblíž Bagdádu“.
TASS uvádí, že na místo dorazilo mnoho íránských studentů, kteří jsou tu na výměnném pobytu, a také zástupci íránských médií, „spolu s ruskými občany, kteří vyjádřili solidaritu s íránským lidem“.
„Vlajka na íránském velvyslanectví je na půl žerdi. Tisková služba velvyslanectví informovala TASS, že k tomu došlo na všech íránských diplomatických misích po celém světě.“
Raketový útok poblíž letiště v Bagdádu zabil tento týden hlavu jednotek Kuds a operace byla provedena na pokyn amerického prezidenta Donalda Trumpa. Podle Pentagonu byla akce defenzivní, protože měla za cíl chránit americké jednotky v Iráku a dalších zemích. Washington obvinil Sulejmáního z toho, že začátkem tohoto týdne stál za násilnostmi proti velvyslanectví USA v Bagdádu. Írán slibuje velkou pomstu.
Co říká TASS, zcela kopíruje názory kremelského vedení. Rusko má s Íránem silné vazby. Ostatně zmínka o íránských studentech, kteří jsou v zemi na „výměnném pobytu“, mluví sama za sebe. Bylo by zajímavé vidět, co je to za Rusy, kteří také nosí květiny k poctě arciteroristy, který plánuje a provádí vraždění Američanů v zahraničí. Česky by se řeklo, že jsou buď hloupí, nebo navedení, nebo zaplacení.
Kremelské pokrytectví je patrné z toho, že putinovský režim je zodpovědný za zavraždění zběhlého agenta Litviněnka poloniem a za pokus o vraždu Skripalových ve Velké Británii. A to je jen vrcholek ledovce.
Je jistě legitimní se obávat, k čemu tato akce povede, ale plakat nad Sulejmáním je asi takové, jako kdyby někoho pohoršil atentát na Hermanna Göringa.