Úplné ticho. Přesně taková je reakce na naprosto skandální chování hradního kancléře Mynáře. Podle Respektu obcházel soudce a vysvětloval jim, jak mají rozhodnout v kauzách, které zajímaly Pražský hrad. A reakce? Zděšena je jen opozice. Premiér mlčí, ministr spravedlnosti z ANO mlčí, šéf koaliční ČSSD a ministr vnitra Hamáček mlčí, stejně tak Zeman.

Ticho od babišistů je asi tak nějak logické. Musejí vyšlapovat, jak chce Zeman a především, ukázalo se, že Mynář lobboval také ve věci zákona, který je přezdívaný jako lex Babiš, tedy jednal v zájmu Babiše. Vynikající zprávou je, že snad žádná jeho intervence nedopadla tak, jak si Zeman, Mynář, Rusové a spol. přáli. Soudci tlaku odolali.

Mimořádně zarážející je, že situaci nijak nekomentoval Jan Kněžínek, ministr spravedlnosti. Krajně nedůvěryhodný úředník mu obtěžuje soudce a Kněžínkovi to nevadí.

Ticho od Hamáčka je smutné a bohužel typické pro současný stav ČSSD. Musí být potichu, aby je náhodou někdo nepřipravil o těch pár funkcí, co jim Babiš a komunisté a Zeman dali. Že mlčí komunisté, kteří ani nechápou, co to nezávislé soudy jsou, to není překvapení, že mlčí babišisté také ne, ale to už ve vedení ČSSD není nikdo, komu by tohle přišlo děsivé?

Hradní úředník, který je podle tajných služeb bezpečnostním rizikem pro stát, obchází soudce a říká jim, jak by měli rozhodovat, a nikomu to nevadí?

Bohužel vystihující je komentář Marka Ženíška, místopředsedy TOP 09: „Okamžitá rezignace/odvolání je v tomto případě málo. Očekávám, že se o ní před prezidentem zmíní (nebo alespoň nějak vyjádří) předsedové vládních stran. Pokud ne, jsou jen Zemanovi šašci…“

Revue Forum Banner
Štěpán Malát
Štěpán Malát
Další články autora