Tomio Okamura pokračuje ve své destruktivní činnosti, jejímž cílem má být vystoupení Česka z Evropské unie. Pro jedince jeho typu, kteří by si tady z toho chtěli udělat rejdiště svých vlastních zájmů, to jistě musí být přitažlivé.
Tomio Okamura moc pozitivních myšlenek nemá. Zaměřuje se především na to, co by chtěl rozložit. Teď si myslí, že vhodnou příležitostí je vystoupení Spojeného království z Evropské unie.
Na svém facebooku cituje truchlivou postavu brexitu Nigela Farage: „‘Z EU brzy vystoupí další země,‘ řekl dnes vítěz britských eurovoleb, předseda Strany pro Brexit a hlavní strůjce Brexitu Nigel Farage na jeho poslední tiskové konferenci v Evropském parlamentu a slibuje pomoc s vystoupením. Za hnutí SPD navážu na svoje poslední osobní jednání s Nigelem (na snímku) a vyměníme si další konkrétní zkušenosti, aby se také z České republiky stala co nejdříve svobodná země. Velká Británie tento pátek vystupuje z EU a stane se opět suverénní zemí. Britští europoslanci opouští Evropský parlament. Nigel Farage neskrýval, že z toho má radost. Podle europoslance Nigela Farage bude Velkou Británii brzy následovat třeba ‚urážené‘ Polsko, Dánsko nebo Itálie. EU označil za „antidemokratickou“ a její opuštění nazval ‚nejdůležitější událostí od chvíle, kdy Jindřich VIII. vyvedl království z římskokatolické církve‘.“
Tolik Okamura.
Jak se politici pustí do historických exkursů, stojí to většinou za to. Někdy se ale docela trefí, byť nechtějí. Jindřich VIII. „vyvedl“ království z církve, protože mu papež nechtěl povolit rozvod. Také bylo možné si přitom nahrabat nějaké peníze. Nastalo období krvavého pronásledování katolíků a milenku Annu Boleynovou, kvůli které to všechno vypuklo, nechal nakonec král stejně popravit. Opravdu hezký příklad. Na brexiťáky to ale dost sedí. Farage lhal o tom, kolik peněz přinese brexit do kapes občanů, aby hned po referendu přiznal, že to není pravda.
Prolhaný je ale celý argument o svobodě a suverenitě. Britové přijdou o peníze a možnosti. Britští důchodci, zvláště ti, kteří odjížděli na stáří žít do Evropy, to pocítí. Žádná země, která uzavře nějakou mezinárodní dohodu, není zcela suverénní, ani USA nejsou. Spojené království jich teď bude muset uzavřít několik desítek, když z unie vypadne. Možná poddaným dojde, že nežijí v impériu, ale ve středně velké zemi, a bude se s nimi podle toho zacházet. Jak jinak? Celé části království jsou ale proti brexitu a hrozí rozdělení země. Zisk žádný, jen ztráty. Společnost je rozdělená i napříč rodinami, protože mnoho starších lidí je pro brexit, i kdyby to mělo zhoršit ekonomickou situaci jejich dětí. Ukazují to průzkumy a k tomu se už ani nechce nic dodávat. Je zajímavé, jak se bojovníci proti „diktátu“ Bruselu klaní Putinově státnické genialitě.
Ani ta čísla Tomiovi moc nesedí. V údajně „uráženém“ Polsku je pro setrvání v EU 87 procent občanů. Aby ne, když jde do unie 80 procent jejich vývozu. Čechů je pro setrvání 68 procent. Okamurovci se nějak málo snaží.
Ještě by nám ale měl vůdce SPD vysvětlit, když je tolik pro suverenitu, proč si jeho „přátelé“ (Marine Le Pen, Salvini) na svou politiku pořád shánějí nějaké peníze od Rusů . To asi není politicky zadarmo, že ne?
Bude zřejmě třeba zostřit boj na vlastenecké frontě. Už se těšíme na ty vánice neotřelých myšlenek.