Věřili byste tomu? TV Jaromír Soukup, nebo chcete-li TV Barrandov, slaví deset let existence. Je to možná překvapivé, ale faktem zůstává, že se vždy nejednalo o Parlamentní listy na obrazovce, na níž se neustále objevuje jedna tvář: Jaromír Soukup, jehož moderování je pořád stejná tragédie. Vzpomínáte si na to, jaké to bylo, když nejlepší moderátor v galaxii ještě nestál před kamerou?

Při prohledávání historie TV Barrandov zjistíme, že tam reálně existovaly pořady, které ve svém názvu neobsahovaly ani slovo Jaromír, ani slovo Soukup. Představte si, že TV Barrandov například vysílala: Talk show Jana Saudka, Politickou střelnici Zuzany Bubílkové, talk show Martina Dejdara a Kateřiny Hrachovcové Mazec, talk show Tenký led Dany Morávkové… a mnoho dalšího.

Pořady, v nichž se vyskytuje ředitel televize, nebyly příliš časté, pouze v době, kdy tu šéfoval Vladimír Železný, bylo možné zavzpomínat na 90. léta na TV Nova s pořadem Volejte Železnému.

A pak se to stalo. Přiblížovaly se prezidentské volby a 16. března 2017, jen pár dní po oznámení toho, že Zeman bude své křeslo obhajovat, začala TV Barrandov vysílat pořad Týden s prezidentem. Nejprve bylo v plánu, že jej bude uvádět manželka prezidentova kancléře Alexandra Mynářová, avšak někdy v té době Jaromír Soukup získal dojem, že v něm dlouhá léta dříme skrytý talent, a dal se do moderování sám.

Zbytek toho smutného příběhu už známe. Existují totiž následující pořady: Duel Jaromíra Soukupa, INSTINKTY Jaromíra Soukupa, Kauzy Jaromíra Soukupa, Týden s prezidentem, Aréna Jaromíra Soukupa, Týden podle Jaromíra Soukupa, Moje zprávy, Moje zprávy plus, Jaromír Soukup Live, Interview Jaromíra Soukupa… Prostě všechno podle Jaromíra Soukupa. Jen ta sledovanost je asi podle někoho jiného, protože se téměř žádný pořad nedostává mezi deset nejsledovanějších daného dne, a to ani exkluzivní rozhovor s prezidentem republiky.

TV Barrandov bychom chtěli popřát všechno nejlepší a v rámci oslavy nezbývá než zvolat: Chceme víc pořadů Jaromíra Soukupa!

Revue Forum Banner
Johana Hovorková
Johana Hovorková
Hlavní editorka deníku FORUM 24
Další články autora