Další rána pro Miloše Zemana. Donald Trump, ke kterému prezident ČR obdivně vzhlíží, pochválil při setkání s Andrejem Babišem Českou republiku za to, že umí dobře bojovat proti kybernetickým hrozbám. To je v překladu pochvala pro tajné služby České republiky. Pro BIS a NÚKIB, které varují před Huawei a možnou špionáží ze strany Číny.

Aktuální slova Donalda Trumpa potvrzují, že Miloš Zeman se do Bílého domu s největší pravděpodobností nikdy nepodívá. Mezi dřívějšími důvody bylo nejčastěji neoficiálně zmiňováno Zemanovo okolí, které má až příliš těsné vazby na Moskvu. Nyní má Zeman další černý puntík. V souboji Čína x západ je totiž na straně Číny.

Ty tajné služby České republiky, které Trump chválí, Zeman naopak dehonestuje, uráží a zlehčuje jejich význam a práci. České zpravodajce Trump chválí, Zeman o nich říká, že jsou čučkaři. Civilizovaný západ se brání čínské špionáži, Zeman se do Číny jezdí učit jak stabilizovat společnost. Zeman je naprosto jinde než Trump. Současný prezident České republiky je člověk, se kterým si Trump nemá co říct. Další smutná chvíle Miloše Zemana.

 

Revue Forum Banner
Štěpán Malát
Štěpán Malát
Další články autora