Sociální sítě jsou pro politiky v poslední době důležitým komunikačním prostředkem. Speciálně je však používá ministerstvo kultury, které pro vtipnou kritiku používá důležitá jubilea i kulturní akce, které glosuje ve statusech k těmto příspěvkům.
V době, kdy začal Tomio Okamura a jeho kolega z SPD Miloslav Rozner zpochybňovat existenci koncentračního tábora v Letech nebo utrpení, které zde uvěznění lidé prožívali, okomentovalo to ministerstvo vnitra pomocí připomínky data narození Jana Wericha.
„6. února 1905 se narodil Jan Werich, který se spolu s Jiřím Voskovcem v Osvobozeném divadle věnoval protifašistické politické satiře. Hlouposti primitivních nácků se vysmívali jejich parodováním v řadě alegorických her, v nichž mnohdy zabrousili až do antiky,“ napsal úřad na Twitter s odkazem na známé prohlášení Roznera o zabrušování a vybrušování.
V době masopustu se na sociální síti zase objevuje příspěvek, který si pohrává s volební komoditou Andreje Babiše i hovorovým označením pro hlavu státu. „Kromě zpěvu a tance je symbolem fašanku také bohaté jídlo; hodovníci přijímají stejně vděčně koblihu jako ovar. O půlnoci se pak pochová basa, o níž všichni vědí, že stejně dlouho nepřijde ke slovu,“ stojí na Twitteru ministerstva kultury. Že by odkaz na trestní stíhání premiéra v kauze Čapí hnízdo?